Vladimir Furdik o powstawaniu serialu Wiedźmin i aktorstwie Cavilla

Michał Małysa Seriale Publikacja: 8.07.2019, 18:30 Aktualizacja: 8.07.2020, 11:06
Wiedźmin od Netflixa ma zadebiutować już za kilka miesięcy. Tymczasem akcja promocyjna serialu trwa w najlepsze. Obsada Wiedźmina wciąż jest jednym z najbardziej komentowanych elementów. Niedawno w wywiadzie dla Redaninan Intelligence o aktorstwie Henry’ego Cavilla wypowiedział się Vladimir Furdik, koordynator elementów kaskaderskich.
0 Udostępnień

Henry Cavill świetnie sprawdza się jako Biały Wilk

A przynajmniej tak twierdzi Vladimir Furdik, koordynator elementów kaskaderskich w serialu Wiedźmin. Pracownik w wywiadzie dla jednego z serwisów opowiedział o procesie powstawania Wiedźmina od Netflixa. Przyznał, że platforma podjęła duże ryzyko, obsadzając Henry’ego Cavilla w tak kultowej roli:

Ciężko jest wiedzieć, czy fani polubią aktorstwo i elementy dramatyczne, czy spektakl będzie hitem, czy nie. Niektórzy fani lubią Henry’ego jako Geralta, inni są przeciwko niemu, więc jest to bardzo delikatna sytuacja i Netflix podejmuje ogromne ryzyko.

Sceny akcji w serialu Wiedźmin

Jednym z najważniejszych elementów produkcji będą sceny akcji. Cavill okazał się być niezwykle sprawny, co pozytywnie wpłynęło na to, jak wypadł podczas scen walki. Jak stwierdził Furdik o Cavillu:

“Jest doskonały, bez niego nie byliby w stanie tego zrobić, mogę to zagwarantować. Nie znam żadnych aktorów, którzy są tak dobrzy w walce z mieczem i scenami walki, jak Henry. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto mógłby nauczyć się choreografii walki [dla sceny] w dwie godziny.”

Vladimir Furdik podkreślił, że scenarzyści podjęli bardzo dobrą decyzję, powierzając rolę Geralta aktorowi znanemu m.in. z roli Supermana. Podobno Brytyjczyk okazał się być świetnym wojownikiem, co znacznie podnosi poziom serialu.

Czy Wiedźmin Netflixa zyska rozmach Gry o Tron HBO?

Vladimir Furdik był początkowo kaskaderem w Grze o tron, wcielił się też w rolę Nocnego Króla. Nikogo nie dziwi fakt, że Netflix chce z Wiedźmina zrobić taką samą markę, jaką dla HBO jest Gra o Tron (no, może poza ostatnim sezonem).

Gra o tron to bardziej aktorstwo i dramaturgia, historia była bardzo dobra, a aktorzy wykonali świetną robotę. Jeśli chodzi o nasze sceny akcji, to mogę ręczyć za ich jakość i z tego, co widziałem z rzeczywistych materiałów filmowych, są one bardzo dobre.

Serial Wiedźmin – kiedy premiera?

The Witcher będzie składać się z kilku sezonów. Pierwszy będzie liczyć osiem odcinków. Premiera pierwszego sezonu ma nastąpić w grudniu 2019 roku, ale dokładna data nie została jeszcze potwierdzona (choć przecieki wskazują na 20 grudnia). Pewnie niedługo Netflix poda dokładną datę premiery Wiedźmina – w końcu trailer serialu ma pojawić się jeszcze w lipcu.

Producentem wykonawczym oraz reżyserem połowy odcinków został Alik Sakharow (Gra o Tron, House of Cards). Po dwa epizody wyreżyserują Alex Garcia Lopez oraz Charlotte Brandstrom. Serial powstanie na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego – nie na podstawie gier CD Projekt RED.

Źródło: https://redanianintelligence.wordpress.com/2019/07/05/watch-vladimir-furdik-on-excellent-henry-cavill-and-the-witcher/

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments