War Thunder: szwedzkie czołgi w marcowej aktualizacji!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 4.03.2020, 16:30 Aktualizacja: 4.03.2021, 16:30
Aktualizacja War Thunder w marcu 2020 przebiegnie pod znakiem szwedzkich sił zbrojnych. To jednak nie jedyna opcja dla graczy jednej z najpopularniejszych produkcji wojennych. Spośród sześćdziesięciu nowych maszyn bojowych szwedzkie czołgi to tylko wierzchołek góry lodowej. Radziecki krążownik i amerykański odrzutowiec to równie dobre dodatki!
szwedzki czołg z aktualizacji war thunder na marzec 2020
0 Udostępnień

Szwedzkie czołgi motywem aktualizacji War Thunder w marcu 2020!

Jak ogłosiło studio Gaijin Entertainment, producent jednej z najpopularniejszych gier o czołgach, aktualizacja War Thunder w marcu 2020 przebiegała będzie pod znakiem skandynawskich sił zbrojnych. Dokładniej – motywem przewodnim staną się szwedzkie czołgi.

Skąd taki wybór, skoro kraj ten kojarzył się w minionym stuleciu przede wszystkim z neutralnością? – Szwedzkie jednostki pancerne może nie są tak rozpoznawalne, jak pojazdy z krajów, które czynnie uczestniczyły w konfliktach XX wieku. Zostały opracowane w oparciu o doświadczenia bojowe sąsiadów oraz przystosowane do walk na skandynawskim, mocno specyficznym terenie. Dlatego też charakteryzują się bardzo unikalnym i zarazem praktycznym designem – wyjaśnia wydawca w materiałach prasowych.

war thunder doczekał się szwedzkich czołgów

Nie jest też tak, że szwedzkie czołgi zmierzające do War Thunder w marcowej aktualizacji nie były używane podczas konfliktów zbrojnych. W czasie rebelii na Santo Domingo buntownicy używali Strv m40/L do walki z amerykańskimi czołgami M48 Patton, a podczas kolejnych misji stabilizacyjnych w Afganistanie czołgi Strf 90 znajdowały się na wyposażeniu kontyngentu składającego się z żołnierzy szwedzkich, duńskich i norweskich.

Do innych nacji trafią m.in. krążownik Swierdłow i odrzutowiec Douglas

Nie będzie to jedyne uzupełnienie bazy gry o nowe maszyny bojowe. Wsparcie czeka wszystkie liczące się nacje nie tylko na lądzie, ale również w powietrzu i na wodzie. Wśród sześćdziesięciu przedstawicieli marcowej aktualizacji War Thunder warto wymienić:

  • Lekki krążownik Swierdłow, który trafił do służby krótko po zakończeniu II wojny światowej. Był pierwszym radzieckim lekkim krążownikiem projektu 68bis zbudowanym przy wykorzystaniu doświadczenia zebranego podczas II wojny światowej. Wyróżniał się bardzo skuteczną artylerią przeciwlotniczą, dobrym opancerzeniem i doskonałym zasięgiem bojowym. Okręt pełnił służbę na Morzu Bałtyckim i Oceanie Atlantyckim. Nie brał udziału w misjach bojowych, ale zrobiło się o nim głośno gdy na jego pokładzie, w środku Zimnej Wojny, radziecka delegacja przybyła do Londynu na koronację Elżbiety II.

aktualizacja war thunder na marzec 2020 - amerykański odrzutowiec

  • Amerykański odrzutowiec Douglas A-4B Skyhawk znany z wojny w Wietnamie. Był łatwym w obsłudze i szalenie efektywnym kosztowo odrzutowcem myśliwsko-szturmowym opracowanym po zakończeniu konfliktu w Korei. Na główny arsenał modelu A-4B składały się dwa 20mm działka Colt Mk.12, a na podwieszanych zasobnikach można było przenosić dodatkowo szeroką gamę uzbrojenia. Począwszy od niekierowanych rakiet, takich jak Mighty Mouse czy Zunis, poprzez kierowane pociski Bullpups, czy rakiety powietrze-powietrze Sidewinder, aż do standardowych bomb czy dodatkowych zasobników z 20mm działkami. Skyhawki uczestniczyły w rozmaitych misjach jeszcze po zakończeniu wojny w Wietnamie, głównie podczas wojny o Falklandy (w barwach argentyńskich sił powietrznych). Model ten służył też na brazylijskim lotniskowcu Sao Paulo, aż do jego wycofania z eksploatacji w 2018 roku.

Update ma wejść w życie w połowie marca. Nowa zawartość satysfakcjonuje was, czy czekacie może na kolejną aktualizację War Thunder? Jakie czołgi i inne maszyny bojowe powinni dodać twórcy?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments