WARSAW. Gra o powstaniu już z datą premiery

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 4.07.2019, 10:00 Aktualizacja: 4.07.2020, 9:48
Czy do ukazywania grozy i beznadziei sytuacji, którą trudno nam sobie dziś wyobrazić, istnieje medium lepsze niż gry wideo? WARSAW, gra o powstaniu warszawskim, na pięknych, ręcznie rysowanych grafikach przedstawi całemu światu tragedię zrywu oraz heroizm mieszkańców okupowanej stolicy.
data premiery warsaw gry o powstaniu warszawskim
3 Udostępnień

WARSAW, czyli powstanie warszawskie na ekranach

Krótkiej lekcji historii drugowojennej tym razem nie będzie – powstanie warszawskie to wydarzenie, które jest zapisane w pamięci Polaków na tyle dobrze, aby nie wymagało szerszego komentarza. Zbyteczna wydaje się również zachęta do jakichkolwiek dyskusji na jego temat, gdyż rokrocznie rozgorzewają one w okolicach 1 sierpnia z równie wielką intensywnością. Gdy w dzień wybuchu powstania warszawskiego na ulicach polskich miast rozbrzmiewają o godzinie 17.00 alarmowe syreny, kłótnie i dysputy na moment cichną. To chwila refleksji i zadumy.

Grze WARSAW, która odtworzy tragiczne momenty stołecznej hekatomby, również towarzyszyć może atmosfera namysłu, tego wewnętrznego i nie potrzebującego wrzaskliwego ujścia. Nie ma wszak lepszego i bardziej immersywnego medium, które mogłoby przyczynić się do uświadomienia sobie grozy i bezsilności mieszkańców okupowanego miasta. – Podróżując po starannie odwzorowanej mapie Warszawy z 1944 roku gracz trafi na miejsca i wydarzenia historyczne, gdzie będzie zmuszony podejmować decyzje wpływające nie tylko na losy jego drużyny, ale też losy całego miasta. Łącząc kluczowe wydarzenia historyczne z fabularyzowanymi sytuacjami codziennymi gra WARSAW zaoferuje spojrzenie na historię Powstania, jaka jeszcze nie była przedstawiona w grze video – deklarują twórcy.

Gra o powstaniu z datą premiery. WARSAW na PC we wrześniu

Jak informuje zwiastun gry WARSAW, data premiery polskiej produkcji na komputery PC ustalona została na 4 września. Niestety, na informacje o wersjach konsolowych (tytuł przygotowywany jest również z myślą o PlayStation 4 oraz Xbox One) będziemy musieli jeszcze poczekać.Taktyczne RPG z pięknymi, ręcznie rysowanymi grafikami prezentuje się na trailerze następująco:

Znając pozytywne nastawienie graczy z całego świata do dobrze zaprojektowanych produkcji, które poruszają ważne lokalnie tematy, możemy spodziewać się ciepłego przyjęcia gry o powstaniu warszawskim nie tylko w granicach naszego kraju. Miejmy nadzieję, że będzie to doświadczenie kompletne nie tylko pod względem emocjonalnym, ale również mechaniczny.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments