Wasteland 3. Premiera gry pod koniec sierpnia

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 3.08.2020, 12:15 Aktualizacja: 3.08.2021, 12:22
Oczekiwania wobec ukazania się na rynku Wasteland 3 wzrosły po tym, jak odpowiedzialne za opracowanie gry studio inXile Entertainment zostało wykupione przez Microsoft. Znacząco poszerzyło to budżet na produkcję nowej części uznanej serii. Tytuł trafi do sprzedaży już pod koniec wakacji. W niniejszym artykule zapowiadamy premierę Wasteland 3.
Premiera Wasteland 3 już w sierpniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Wasteland 3 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Wasteland 3?

Wasteland 3 trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca – dokładnie 28 sierpnia 2020 roku. Trzecia część klasycznego cyklu postapokaliptycznych gier RPG ukaże się w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wydanie na komputery osobiste będzie można zamówić za pośrednictwem platformy Steam.

Za przygotowanie oraz wydanie Wasteland 3 odpowiada studio inXile Entertainment. Dystrybucją tytułu na polskim rynku zajmie się firma Koch Media Poland. Gra będzie dostępna w abonamencie Xbox Game Pass od dnia premiery na konsolach Xbox One oraz na PC z Windows 10. Nieoficjalnie mówi się także o opracowaniu Wasteland 3 w wersji na Nintendo Switch, lecz konkretnych informacji jeszcze nie otrzymaliśmy.

Na pomoc Kolorado

W Wasteland 3 użytkownik obejmie dowodzenie nad drużyną Strażników Pustyni. To specjalna grupa stróżów prawa, których zadaniem jest odbudowa społeczeństwa w postapokaliptycznej rzeczywistości. Przełomem dla historii okazuje się wezwanie przez Patriarchę stanu Kolorado do udzielenia wsparcia i zażegnania rodzących się konfliktów na skutym lodem i ośnieżonym obszarze kraju.

Wasteland 3 rozgrywa się w postapokaliptycznym Kolorado.

Za zaoferowanie pomocy i wykonanie misji Strażnicy otrzymają niezbędne zasoby oraz narzędzia, które pomogą w odbudowie społeczeństwa na terenie ich stanu. Bohaterowie opuszczają wobec tego pustynną, gorącą Arizonę i przenoszą się do Kolorado. Na miejscu bardzo szybko się okazuje, że wykonanie zleconej misji będzie dużo trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż przypuszczano.

Wasteland 3 to najlepsza część serii

Twórcy zapewniają, że gra została przygotowana z myślą o wszystkich i Wasteland 3 dostarczy porządnej rozrywki zarówno fanom cyklu, jak i użytkownikom dopiero poznającym serię. W porównaniu do poprzednich części system rozgrywki uległ sporej modernizacji i licznym poprawkom, mającym na celu wzbogacenie go i poszerzenie możliwości. Deweloperzy ze studia inXile Entertainment jasno podkreślają, że Wasteland 3 jest grą zdecydowanie lepszą od swoich poprzedniczek, głównie za sprawą zastrzyku gotówki od Microsoftu.

Sporo zmian zauważymy po stronie wizualnej – świat przedstawiony opracowano z przywiązaniem do najmniejszych detali i zachwycająco prezentować się będą zarówno ośnieżone górskie albo skute lodem tereny stanu Kolorado, jak i animacje postaci. Użytkownik na własnej skórze poczuje ogarniający bohaterów mróz i zmagania z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi.

Na pewno wiele czasu zostanie przez gracza poświęcone na tworzenie postaci. System personalizowania żołnierzy jest bardzo rozbudowany, oferując szereg umiejętności, cech oraz akcesoriów, które można przypisać poszczególnym członkom sześcioosobowej drużyny Strażników. Każdy użytkownik otrzyma szansę na zaprojektowanie swoich bohaterów zgodnie z indywidualnym stylem.

System walki oparto na zasadach turowych, a poza standardowym arsenałem będziemy mogli skorzystać z broni plazmowych czy laserowych. Ekwipunek całej drużyny Strażników jest współdzielony. Oczywiście nie zabraknie również możliwości zasiadania za sterami rozmaitych, wyposażonych w działa pojazdów, które także posłużą graczowi jako forma ofensywnych dziań. Starcia z przeciwnikami obserwować będziemy z klasycznej perspektywy izometrycznej.

koch media na pga 2019 - wasteland 3

Poza walkami sporo miejsca w obrębie rozgrywki zajmą zagadki środowiskowe oraz konwersacje. System dialogów również uległ modernizacji i dyskusje z napotkanymi postaciami można przeprowadzać na rozmaite sposoby.

Warto także zaznaczyć, że w Wasteland 3 zagramy zarówno indywidualnie, jak i w towarzystwie. W trybie multiplayer będziemy mogli połączyć siły z kompanem i wspólnie stawić czoła wymagającym misjom. Co istotne – jeżeli na pewien czas partner nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywce, to będziemy ją mogli kontynuować w pojedynkę, aż do momentu jego ponownego dołączenia do gry.

Ile zapłacimy za Wasteland 3?

Obecnie grę można zamawiać w opcji przedsprzedażowej za pośrednictwem platformy Steam – na ten moment wyłącznie w wersji na PC. Jest to wydanie Digital Deluxe i kosztuje 249,99 złotych.

Oprócz podstawowej wersji gry Digital Deluxe zawiera dodatki do gry:

  • kapelusz i okulary generała strażników,
  • wypolerowaną odznakę strażnika,
  • bronie ze śnieżnym kamuflażem na start.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments