Wataha 3 w HBO GO: mamy nowy zwiastun i świeże zdjęcia. Premiera już w grudniu!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 26.11.2019, 17:00 Aktualizacja: 26.11.2020, 16:51
Jeżeli od kilku lat nie możecie doczekać się na premierę kolejnego sezonu produkcji o polskich pogranicznikach, nastawiajcie się na początek przyszłego miesiąca. Już 6 grudnia pojawi się pierwszy odcinek Watahy 3. Zwiastun serialu, zdjęcia oraz wypowiedzi aktorów - to nowe materiały od HBO GO!
wataha 3
0 Udostępnień

Nowy zwiastun Watahy 3 w HBO GO

Do premiery trzeciego sezonu przebojowego serialu o polskich pogranicznikach został nieco ponad tydzień, więc HBO GO wypuściło w końcu zwiastun Watahy 3. Po raz kolejny wrócimy w gęste lasy, aby śledzić walkę z brutalnymi przemytnikami. – Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów próbujących uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow (Leszek Lichota), podążając ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski (Andrzej Zieliński) rozpoczyna śledztwo, Rebrow zwraca się po pomoc do Dobosz (Aleksandra Popławska), podejrzewając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady – czytamy w opisie fabuły.

Czego spodziewać możemy się po tegorocznej odsłonie Watahy? – Trzeci sezon jest kroniką powrotów i opowiada o przekraczaniu granic. Rebrow, Dobosz i reszta bohaterów dojrzewają, zmieniają się, weryfikują dawne prawdy i przekonania. Testujemy ich granice, sprawdzamy, komu z nich uda się pozostać wiernym swoim ideałom,
a kto po drodze będzie musiał nagiąć i złamać zasady –
 opowiedział Bogumił Lipski, producent serialu z ramienia HBO.

Powrót Aleksandry Popławskiej i Leszka Lichoty

Choć do serialu dołączą nowi aktorzy z Borysem Szycem oraz Rosjanką Evgeniyą Akhremenko na czele, nadal główną rolę odgrywał będzie fantastyczny duet Aleksandra Popławska-Leszek Lichota. – Rebrow wraca do straży granicznej, ale nie jest już tym samym człowiekiem, którym był na początku serialu. Stał się zamknięty, nieufny. Życie nauczyło go, że nawet najbliżsi ludzie mogą go zdradzić. Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów stracił wielu przyjaciół. Wataha, do której wraca, nie jest tą samą, którą znał dawniej. Stał się więc samotnym wilkiem. Nie czuje się dobrze wśród ludzi i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów. Boi się, że jeśli wtajemniczy innych w swoje sprawy, narazi ich na niebezpieczeństwo. Prowadzi więc swoje śledztwo samotnie, a jego otoczenie staje się wobec niego coraz bardziej podejrzliwe – skomentował swoją postać aktor.

wataha 3

Podobnie jak producent serialu, odtwórczyni postaci głównej bohaterki zwraca uwagę na metamorfozy protagonistów. – Nikt nie jest tu czarno-biały. Ten serial wyraźnie pokazuje, że ktoś, kto kiedyś był dobry, może stanąć po stronie zła. I odwrotnie – nawet największy czarny charakter może mieć w sobie pierwiastek dobra. Dobosz także popełniła przestępstwo i musi radzić sobie z konsekwencjami. Mierzy się z Tatianą Barkovą, główną antagonistką serii graną przez Evgenię Akhremenko, ale trudno stwierdzić, by podział na dobro i zło przebiegał w ich przypadku bardzo jednoznacznie. Każda z nich musiała przekroczyć swoją wewnętrzną granicę – mówi Aleksandra Popławska.

Nowe zdjęcia z serialu HBO

HBO w nadesłanych materiałach prasowych udostępniło również szereg nowych zdjęć z trzeciego sezonu Watahy. Możecie obejrzeć je poniżej:

wataha 3 wataha 3 wataha 3 wataha 3 wataha 3 wataha 3 wataha 3 wataha 3

Kiedy premiera Watahy 3 w HBO GO?

Kiedy trzeci sezon będzie miał swoją premierę? Wataha 3 pojawi się w HBO GO już 6 grudnia. Wśród aktorów oprócz Leszka Lichoty oraz Aleksandry Popławskiej pojawią się Andrzej Zieliński, Jacek Lenartowicz, Dagmara Bąk, Anna Donchenko, Jarosław Boberek, Maciej Mikołajczyk, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka, Bartek Kotschedoff i Piotr Żurawski. Do stałej obsady dołączą ponadto Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments