Watch Dogs Legion. Tryb wieloosobowy opóźniony do 2021 roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.11.2020, 8:58 Aktualizacja: 27.11.2021, 8:58
Od premiery nowej odsłony Watch Dogsów minął już prawie miesiąc. Gra została ciepło przyjęta zarówno przez media, jak i graczy, a wszyscy czekali na premierę trybu wieloosobowego. Ten dodatkowy moduł miał pojawić się na początku grudnia, ale Ubisoft poinformował, że jego debiut zostanie przesunięty na 2021 rok. Powodem opóźnień jest skupienie się na naprawieniu błędów w podstawowej wersji gry.
zapowiedz watch dogs legion
0 Udostępnień

Dodatkowy czas pozwoli na naprawienie błędów podstawowej wersji gry

Watch Dogs Legion pojawiło się prawie miesiąc temu i choć gra zebrała pozytywne oceny, a jej otwarcie z pewnością można zaliczyć do udanych, to gracze narzekali na sporą ilość błędów. Oprócz problemów z wydajnością czy uszkodzonymi zapisami gry pojawiło się kilka mniejszych “bugów” charakterystycznych dla gier z otwartym światem, które skutecznie uprzykrzały zabawę.

I właśnie to ma być powodem opóźnienia premiery trybu wieloosobowego do Watch Dogs Legion, o czym Ubisoft poinformował wczoraj na stronie gry. Chodzi rzecz jasna o naprawienie błędów, a francuski wydawca uznał, że potrzebna jest zmiana priorytetów. Pierwotnie dodatkowy moduł pojawić się miał już 3 grudnia, jednak aktualna data 2021 roku. Brak podania nawet przybliżonego terminu nie wróży zbyt dobrze, ale być może Ubisoft chce po prostu uniknąć ciągłego przekładania daty wydania, tak jak było w przypadku Cyberpunka 2077.

Pierwsze efekty napraw mamy zobaczyć jeszcze w tym tygodniu – aktualizacja 2.20 pojawi się na wszystkich platformy za wyjątkiem PS5, a to dlatego, że tam rzeczony “update” jest już dostępny od 19 listopada. Deweloperzy zapowiadają, że nowy “patch” naprawi błędy związane z zawieszaniem się gry czy z zapisami rozgrywki, a dodatkowo gracze pecetowi będą mogli wykonywać ręczne “save’y”. Nie spodobało się tą posiadaczom konsol, którzy również chcieli mieć taką opcję, ale Ubisoft na razie nie zdradził, czy możliwość ręcznego zapisu stanu gry pojawi się na innych platformach.

Dodatkowy czas ma również zostać poświęcony na dokładniejsze testy trybu wieloosobowego, by jego premiera odbyła się bez zgrzytów. Jak to się mówi: pożyjemy, zobaczymy. Tymczasem pozostaje czekać nam na dalsze wieści od francuskiego wydawcy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments