Watchmen od HBO z pierwszą zapowiedzią

Michał Małysa Seriale Publikacja: 9.05.2019, 10:00 Aktualizacja: 9.05.2020, 7:41
Watchmen Alana Moore'a to jedna z najbardziej kultowych serii komiksowych w historii DC Comics. Po filmie Zacka Snydera z 2009 roku i wydanej przy okazji grze wideo Watchmen: The End Is Nigh przyszedł w końcu czas na wersję telewizyjną. Reżyserem serialu Watchmen od HBO zostanie Damon Lindelof.
watchmen hbo zapowiedz
24 Udostępnień

Watchmen – komiksowy klasyk Alana Moore’a

Publikowane na przestrzeni 1986 i 1987 roku albumy z serii Watchmen są jednym z największych klasyków DC Comics. Określane niekiedy jako pierwsze prawdziwie dorosłe komiksy superbohaterskie, miały w założeniach mierzyć się nie tylko z archetypicznymi kliszami, ale również stanowić odpowiedź na ówczesne lęki amerykańskiego społeczeństwa. Dzieło wymyślone przez Alana Moore’a i narysowane przez Dave’a Gibbonsa oraz Johna Higginsa przedstawiało alternatywną wersję historii, w której zamaskowani herosi wyjęci są spod prawa, a jedynymi legalnymi superbohaterami są ci na usługach rządu prącego do III Wojny Światowej.

watchmen hbo zapowiedz

Kultowy komiks Moore’a był już kanwą dla hollywoodzkiego filmu z 2009 roku oraz gry wydanej na konsole poprzedniej generacji. Ponura wersja kinowa utrzymana w stylistyce neo-noir to jeden z najlepszych filmów o superbohaterach w historii. Watchmen. Strażnicy w reżyserii Zacka Snydera są must-watchem dla każdego entuzjasty komiksów, czego nie możemy powiedzieć niestety o grze wideo Watchmen: The End Is Nigh. Ta była tylko przyzwoita, dostarczając wprawdzie niezłą porcję dynamicznej rozgrywki, ale pozbawionej niestety estetycznych walorów filmu z tego samego roku. Miejmy nadzieję, że planowany przez HBO serial Watchmen pójdzie raczej w tę pierwszą stronę.

Serial Watchmen od HBO GO – pierwsza zapowiedź

Na to, że spodziewać możemy się tutaj estetycznej i fabularnej głębi na miarę dzieła Snydera, wskazuje choćby postać reżysera. Damon Lindelof zdecydowanie potrafi ugryźć podejmowane tematy po swojemu i za pewnik można przyjąć jego deklaracje, w myśl których nie będzie powielał ani komiksowego pierwowzoru, ani filmowego odpowiednika. We współczesnym społeczeństwie nie brak lęków i czarnych wizji, które kłębiły się w głowach ludzi przed zakończeniem Zimnej Wojny. Wystarczy spojrzeć na pierwszy trailer Watchmen od HBO, aby przekonać się, że nowe spojrzenie na klasyczne dzieło jest jak najbardziej możliwe.

Premiera serialu Watchmen od HBO zapowiedziana została na jesień tego roku. Produkcja łączyć ma w sobie nostalgię przełomowego oryginału komiksowego z próbą opowiedzenia historii nowej, lecz równie rewolucyjnej. Na liście aktorów znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing oraz James Wolk. Obok Damona Lindelofa na stołku reżyserskim zasiadła również Nicole Kassell, a wśród producentów serialu wymienić należy jeszcze Toma Spezialy’ego, Stephena Williamsa oraz Josepha Ibertiego.

Źródło: YouTube, Wikipedia. Grafika: Youtube.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments