Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Star Wars: Squadrons będzie rozwijane

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 20.11.2020, 13:16 Aktualizacja: 20.11.2021, 13:16
Nowa gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen, mimo że ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów, miała nie doczekać się po premierowego wsparcia. Choć tytuł – warto zaznaczyć, że była to gra stricte wieloosobowa – aż prosił się o dodatkowe mapy, tryby czy statki, to tuż po premierze Motive Studios poinformowało, że nie Squadrons nie będzie miało DLC. Minęło półtora miesiąca a strona gry ożyła – pierwsze elementy dodatkowe pojawią się już 25 listopada.
0 Udostępnień

Nowe pojazdy, wyposażenie i mapa – to wszystko dostaniemy do końca tego roku

Gry gwiezdno-wojenne powoli wracają do łask i po udanym Jedi Fallen Order z zeszłego roku dostaliśmy Star Wars: Squadrons, które koncentrowało się na walce myśliwców i innych mniejszych statków znanych z uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa. Gra ukazała się 1 października i zebrała bardzo pozytywne recenzje mediów (80% na Metacriticu), a sami gracze również chwalili tytuł za świetną rozgrywkę i drzemiący w Squadron potencjał. Okazało się jednak, że EA (wydawca) i Motive Studios (producent gry) go nie dostrzegli, i zapowiedziano brak wsparcia po premierze.

Coś jednak musiało się zmienić, bo na stronie gry pojawiła się niespodziewana informacja o przyszłych DLC i aktualizacjach, które pojawią się w grze. Wszystkie ogłoszone funkcje i statki mają być udostępniane za darmo, a pierwsza partia zawartości ma pojawić się już 25 listopada. W ramach aktualizacji 3.0 gracze otrzymają mapę Foster Haven, którą można było zwiedzać w prologu Squadrons.

Do tego dwa nowe dodatki do samych statków – pierwszym z nich będą znane z filmów i serialu “Wojny Klonów” torpedy jonowe pomagające w niszczeniu tarcz (tylko dla maszyn typu interceptor i fighter). Drugim będzie pakiet zapewniający krótkie przyspieszenie (tzw. Boost Extension Kit) statkom klasy fighter i bomber.

Grudzień z kolei przyniesie dwie nowe maszyny – Nowa republika otrzyma bombowiec A/SF-01, który został zaprojektowanego przez Mon Calamari; Imperium z kolei może liczyć na wsparcie ze strony admirała Thrawna, który przygotował myśliwiec TIE/d Defender. Obie maszyny widoczne są na poniższym zdjęciu.

Do gry trafić ma również możliwość przygotowywania niestandardowych meczy dla maksymalnie pięciu graczy, w którym będzie można dowolnie modyfikować wytrzymałość statków, a także wpływać na inne czynniki.

Star Wars: Squadrons dostępne jest na komputerach osobistych, PS4 i Xboksie One, a jak poinformowało EA, gra otrzyma również wsparcie dla konsol nowej generacji konsol.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments