Apex Legends, Star Wars: Squadrons i inne gry od EA na PS5 i Xbox Series X|S

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 6.11.2020, 11:52 Aktualizacja: 6.11.2021, 11:55
Premiera konsol nowej generacji już za kilka dni, a kolejni wydawcy i deweloperzy ujawniają informacje o tym, jakich ulepszeń można spodziewać się od gier w ramach wstecznej kompatybilności. Electronic Arts podało wstępną listę własnych produkcji, które będą dostępne na PS5 i Xbox Series X|S. Oprócz nowych tytułów, takich jak Star Wars: Squadrons czy FIFA 21, znalazło się również miejsce dla sześcioletniego The Sims 4.
0 Udostępnień

Wczesna kompatybilność na konsolach nowej generacji

Electronic Arts, tak jak niedawno zrobił to Ubisoft, udostępniło wstępną listę swoich produkcji, które zadziałają na konsolach nowej generacji od Sony i Microsoftu w ramach wstecznej kompatybilności. Gier nie jest dużo i są to głównie tytuły rozwijane obecnie przez kolejne rozszerzenia czy sezony wsparcia, albo wydawane co roku kolejne części popularnych marek (patrz FIFA – nasza recenzja tutaj – NHL i UFC). Na szczególną uwagę zasługuje jednak Star Wars: Squadrons, które ukazało się raptem miesiąc temu.

We wpisie na stronie firmy przeczytać można, że najnowsza gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen doczeka się w wersji na Xbox Series X|S dwóch trybów działania. Osoby chcące cieszyć się m.in. lepszym oświetleniem mogą zdecydować się na tryb graficzny, który na Xbox Series X pozwoli na rozgrywkę w 4K i 60 FPS-ach, na Xbox Series S natomiast będzie to 1440p i 60 FPS. Tryb wydajnościowy z kolei umożliwi zabawę w aż 120 klatkach na sekundę przy zachowaniu wymienionych wcześniej rozdzielczości.

Na PS5 sprawa będzie wyglądać nieco gorzej, ponieważ Star Wars: Squadrons zadziała na wydajności zbliżonej do PS4 Pro. Gra zaoferuje za to lepsze oświetlenie.

Poniżej lista pozostałych tytułów od EA, które zostaną udostępnione w ramach wstecznej kompatybilności:

  • Apex Legends – zwiększenie rozdzielczości do 1440p na PS5 i Xbox Series X|S, ale na szczegóły dotyczące daty wydania musimy poczekać do 2021 roku. Twórcy zapowiedzieli również pełny cross-play z użytkownikami komputerów osobistych (Origin i Steam) oraz konsolami obecnej generacji
  • Need for Speed Hot Pursuit Remastered – wydajność na PS5 zbliżona do tej na PS4 Pro; działanie na Xbox Series X i Xbox Series S, tak jak na odpowiednio Xbox One X i Xbox One S. Tytuł otrzyma również konsolowy cross-play
  • UFC 4, NHL 21, Madden NFL 21 i FIFA 21 – tytuły będą wstecznie kompatybilne z lekkimi ulepszeniami graficznymi i krótszymi czasami ładowania (dzięki dyskom SSD, oczywiście)
  • The Sims 4 – gra w podstawowej wersji wraz ze wszystkimi dodatkami doczeka się lekkiego liftingu graficznego i poprawy płynności

Premiera konsol nowej generacji to już kwestia dni – Xbox Series X|S pojawi się w sprzedaży 10 listopada, a sprzedaż PlayStation 5 wystartuje 19 listopada, ale tylko w sklepach internetowych, o czym poinformowało wczoraj Sony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments