Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Premiera w przyszłym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.07.2020, 13:36 Aktualizacja: 9.07.2021, 12:14
Od zarania dziejów rozmaite legendy oraz mity zrodziły postaci takie jak wilkołak, silnie obecne w różnych dziedzinach sztuki i kultury – literaturze, kinematografii czy malarstwie. Także w grach. Człowiekiem o zdolności przemiany w wilkołaka pokierujemy w Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Premiera produkcji odbędzie się w przyszłym roku.
premiera Werewolf: The Apocalypse - Earthblood dopiero w 2021 roku
9 Udostępnień

W artykule na temat premiery Werewolf: The Apocalypse – Earthblood poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Werewolf: The Apocalypse – Earthblood?

Omawiana gra trafi na rynek w przyszłym roku – dokładnie 4 lutego 2021 roku. Jej przygotowaniem zajęło się francuskie studio Cyanide, wydaniem natomiast firma Nacon. Werewolf: The Apocalypse – Earthblood to produkcja z gatunku RPG akcji powstała na bazie licencji stołowej gry fabularnej – w naszym kraju wydanej pod tytułem Wilkołak: Apokalipsa.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood to kolejna gra w Świecie Mroku

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood to pozycja, która może zachęcić wielu graczy. Do sprzedaży trafi bowiem w wersjach na PC, PlayStation 4, Xbox One, a także konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Będzie także świetną kontynuacją przygód w uniwersum Świata Mroku. W końcu na jesień zapowiedziana jest premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2!

Współczesny świat pełen legend i mitów

W Werewolf: The Apocalypse – Earthblood nie zostaniemy zabrani do prehistorycznego albo futurystycznego świata. Akcja rozgrywa się bowiem we współczesnej nam rzeczywistości. Nie do końca jest to jednak rzeczywistość taka, jaką znamy. Na co dzień przebywają wśród ludzi istoty z najróżniejszych legend oraz mitów, a przede wszystkim zamieszkują ją wilkołaki.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

W jednego z przedstawicieli tej rasy, Cahala, wciela się użytkownik, którego zadaniem jest poprowadzić powracającego z wygnania bohatera, który musi pomóc własnemu klanowi i wziąć udział w wojnie przeciwko zagrażającej mu korporacji Pentex.

Trzy oblicza Cahala

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i skupia się wyłącznie na indywidualnej rozgrywce postrzeganej z perspektywy trzeciej osoby. Cahal to postać o wielu możliwościach, z których korzystanie nie od początku będzie dla użytkownika takie oczywiste. Bohater może zmieniać się w wilka oraz Crinosa — ogromną krwiożerczą bestię. Gracz musi nauczyć się opanować trzy formy Cahala i kontrolować używanie ich mocy.

Nie jest to czynność prosta do nauczenia, ponieważ poważną przeszkodę i utrudnienie stanowi skomplikowany charakter postaci. Powodem wygnania Cahala była jego niszczycielska furia. Nie udało się protagoniście nad nią zapanować. Pomóc mu może tylko gracz.

Cahal poza wyjątkowymi możliwościami bojowymi dysponuje także innymi umiejętnościami, przykładowo skradaniem i wykonywaniem ataku z zaskoczenia, albo przechodzeniem niezauważonym lub przez wąskie przejścia. Ponadto jako człowiek może nawiązywać i budować relacje z ludźmi, wchodzić z nimi w rozmaite interakcje, co także będzie miało znaczenie w przypadku wykonywania danego zadania.

W trakcie rozgrywki w Werewolf: The Apocalypse – Earthblood poza fundamentalnymi misjami nie zabraknie także wyzwań pobocznych. Wszystkie nasze osiągnięcia mają wpływ na rozwój Cahala. Wraz z progresem w rozgrywce będzie on mógł dysponować coraz to nowymi nadnaturalnymi mocami. Jednocześnie kluczowe pozostaje panowanie nad własnymi emocjami.

Różne zdarzenia, w których albo bezpośrednio uczestniczymy, albo jesteśmy ich świadkami, reakcje otoczenia czy po prostu interakcja ze środowiskiem determinują poziom furii bohatera. W niektórych przypadkach należy nad nią zapanować, aby nie wyrządzić niepotrzebnych szkód. Innym razem natomiast można ją wykorzystać jako dodatkowy atut w walce i bezproblemowo zniszczyć swoich przeciwników.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments