Wiedza to Potęga: Dekady oraz Szymparty w PlayLink!

Michał Małysa Gry Publikacja: 22.08.2018, 23:33 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:05
Malkontenci mówiący stale o starych, dobrych czasach nie omieszkają podkreślać, jak dużą rolę odgrywają w trakcie spotkań towarzyskich smartfony. Zapominają jednak dodać, jak doskonałym wkładem bywają – tak jest na przykład z grami na PlayStation 4 korzystającymi z technologii PlayLink.
wiedza to potęga: dekady
0 Udostępnień

Wykorzystanie smartfonów jako wielofunkcyjnych kontrolerów (będących nie tylko padami, ale również mikrofonami, rysikami, aparatami czy teleturniejowymi przyciskami) okazało się tym, czego brakowało konsolom obecnej generacji do stania się doskonałym centrum domówkowej zabawy. Dzięki odpowiedniej apce każdy z uczestników imprezy ma w kieszeni narzędzie będące bramą do doskonałej zabawy w gronie przyjaciół. 14 listopada 2018 roku opcje imprezowej rozrywki znacząco się zwiększą!

Nauka przez zabawę z Wiedza to Potęga: Dekady

wiedza to potęga: dekady

Ile czasu trzeba, aby gra na konsolę zyskała miano kultowej? To już zależy od niej samej, w przypadku gry Wiedza to Potęga wielu graczom wystarczyła jedna impreza ustawiona przez rozrywkę rodem z najlepszych teleturniejów. Dodatek Wiedza to Potęga: Dekady rozszerzy pulę pytań o te związane z popkulturowymi wydarzeniami ostatnich czterdziestu lat. Nie ma jednak obawy, że nadmiar życiowego doświadczenia przeważy tutaj nad zdrową wiedzą o kulturze popularnej. – Twórcy zdawali sobie sprawę, że starsze pokolenia mogą mieć naturalną przewagę w odpowiadaniu na pytania dotyczące wydarzeń z poprzednich lat, dlatego zostały dodane odpowiednie zagrywki, które sprawią, że różnica pokoleń zostanie zniwelowana do minimum, a sama rozgrywka sprawiedliwa dla wszystkich – zapewnia w materiałach promocyjnych producent. Co jeszcze obiecuje?

Przede wszystkim doskonały klimat, za który odpowiadać ma ścieżka dźwiękowa zawierająca hity tak stare i jednocześnie nieśmiertelne, że obecny w soundtracku Jesus Jones nie jest truskawką na torcie, lecz w całej łubiance. Dodatkowo spodziewać możemy się nowych awatarów (oczywiście popkulturowych!) oraz tematycznych zagrywek takich jak Disco Inferno czy Pluskwa Milenijna. Starsi gracze powspominają, młodsi uzupełnią swoją wiedzę, a wszyscy będą bawić się wyśmienicie.

Gra planszowa na ekranie, czyli Szymparty

szymparty playlink

Drugą spośród listopadowych propozycji dedykowanych usłudze PlayLink jest Szymparty. To gra żywcem przywołująca wspomnienia najlepszych familijnych gier planszowych z dzieciństwa. Jako o debiutantce napisać można o niej znacznie mniej niż o Wiedza to Potęga: Dekady, jednak wydaje się ona całkiem przyjemną propozycją dla młodziutkich użytkowników PlayStation 4. Zróżnicowane zręcznościowe mini-gierki na rozległej planszy, paniczna ucieczka przed wielkim orangutanem, próba zdobycia złotego banana oraz nowej kanapy (cokolwiek producenci mają przez ten enigmatycznie sformułowany cel na myśli…). Wszystko to ma szansę przebić się w gronie familijnym i zostać w rodzinnych wspomnieniach na dłużej.

Obie gry poszerzą kategorię PlayLink na PlayStation 4 już 14 listopada 2018.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments