Wiedźmin 4 przedsięwzięciem CD Projekt na 2021 rok?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 26.03.2019, 13:19 Aktualizacja: 26.03.2020, 13:19
CD Projekt potwierdził, że do 2021 roku planuje wydanie dwóch gier z segmentu AAA. Jedną z nich będzie Cyberpunk 2077. Brak czasu na wykreowanie nowej franczyzy sprawia, że najbardziej prawdopodobny wydaje się na dzień dzisiejszy powrót do świata Sapkowskiego. Wiedźmin 4 w 2021 roku? Mamy nadzieję!
wiedźmin 4 2021 rok
10 Udostępnień

Opowieści o Geralcie to dla CD Projekt skończona historia

Trudno byłoby zliczyć wszystkie wywiady, wypowiedzi oraz oświadczenia, w których przedstawiciele CD Projektu zarzekali się, że do przygód Geralta na bank już nie powrócą. Inaczej rzecz ma się z samym uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. To obok coraz bardziej zbliżającego się do premiery Cyberpunk 2077 jeden z dwóch filarów, które mają stanowić w przyszłości o sile spółki. Skąd ta pewność?

wiedźmin 3

Właśnie tak nakreślił wizję CD Projektu Michał Kiciński, prezes zarządu giełdowej spółki. – Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie – mówił w lipcowym wywiadzie dla Parkietu. – Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić – uciął ostatecznie wątek.

Wiedźmin 4 już w 2021 roku? To prawdopodobny scenariusz

Bardzo ciekawa kwestia poruszona został w pytaniach do firmy zadawanych za pośrednictwem oficjalnego forum internetowego CD Projektu. Użytkownik „rafalddd” przypomniał o deklaracji ze Strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016 – 2021, w myśl której do 2021 roku ukażą się dwa duże tytuły z segmentu AAA. Oznacza to, że kolejna po Cyberpunku gra musi już powstawać. Czy będzie to Wiedźmin 4, choć wydany oczywiście pod inną nazwą?

wiedźmin 4 2021 rok

To bardzo prawdopodobne. Takich projektów nie dopina się w końcu na ostatnią chwilę, a wykreowanie całkowicie nowej franczyzy do 2021 roku wydaje się zbyt nierealistyczne. Plany GK CD Projekt są tymczasem nadal aktualne. Poinformowała o tym Donata Popławska, specjalista ds. relacji inwestorskich spółki. – Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów – oświadczyła we wzmiankowanym temacie na forum.

Mamy szczerą nadzieję, że okrytą zasłoną milczenia grą jest właśnie Wiedźmin 4, jakkolwiek nie brzmiałaby jego ostateczna nazwa. Jeżeli tak, rok 2021 może być dla polskiego i światowego gamingu bardzo dobrym rocznikiem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments