Obsada serialu Wiedźmin już ujawniona!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 11.10.2018, 6:12 Aktualizacja: 25.02.2020, 4:26
Po miesiącach niekończących się spekulacji w końcu wiemy, jak wyglądała będzie obsada serialu Wiedźmin. Netflix ujawnił aktorów mających zagrać postaci z dworu w Cintrze oraz całą gamę czarodziejek związanych z akademią w Aretuzie. W serialu ukazany zostanie również wątek ex-księżniczki Renfri.
obsada serialu wiedźmin a
0 Udostępnień

Tak prezentował będzie się królewski dwór Cintry

Rola Ciri wzbudziła w ostatnim czasie sporo kontrowersji, głównie związanych z kolorem skóry kandydatki się w tę postać. Plotki i spekulacje mogą zostać w końcu ucięte, bowiem obsada serialu Wiedźmin rozpoczyna się od młodziutkiej aktorki znanej dotychczas z ról epizodycznych. Przybraną córkę Yennefer i Geralta (jak informowaliśmy przed miesiącem, wcieli się w niego Henry Cavill) zagra Freya Allen.

Jak prezentowały się będą pozostałe postaci ważne dla małego królestwa u ujścia Jarugi? Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) wcieli się w rolę Królowej Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) króla Cintry i jarla Skellige Eista Tuirseacha, zaś Adama Levy’ego (Knightfall, Przekręt) zobaczymy w roli doradzającego im druida Myszowora.

Obsada serialu Wiedźmin to także piękne czarodziejki!

Wybór aktorki wcielającej się w Yennefer powodował wprawdzie mniej kontrowersji, ale jego ujawnienie było wyczekiwane niemal tak samo jak w przypadku Ciri! W rolę czarodziejki o fiołkowych oczach oraz czarnych lokach splątanych wcieli się Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust).

Ujawniona obsada serialu Wiedźmin wskazuje, że istotną rolę odegrać może wątek magicznej edukacji księżniczki Ciri. Tissaię de Vries, rektorkę akademii czarodziejek, zagra MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń). Co z pozostałymi przedstawicielkami tego fachu? Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę Vigo, zaś Therica Wilson-Read (Profil) Sabrinę Glevissig.

Do czarodziejek dołaczy jeszcze Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która przedstawi wygnaną księżniczkę Renfri.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments