Wiedźmin – obsada sezonu drugiego ujawniona. Netflix zmienia płeć jednej z postaci

zagrano Seriale Publikacja: 23.03.2021, 10:12 Aktualizacja: 23.03.2022, 10:12
Netflix ujawnił kolejne informacje dotyczące drugiego sezonu Wiedźmina, który według pierwotnych ustaleń miał pojawić się w tym roku. Niestety, nie zdecydowano się jeszcze na ujawnienie konkretnej daty premiery, ale zdradzono, kto wcieli się w kluczowe postaci. Na kanałach społecznościowych Netfliksa ujawniono część obsady. Co ciekawe, jednej z postaci postanowiono zmienić płeć.
wiedzmin - serial
0 Udostępnień

Kto jest Waszym faworytem?

O drugim sezonie Wiedźmina od Netfliksa wiemy jeszcze niewiele, a ze względu na pandemię koronawirusa prace na planie ruszyły z opóźnieniem. Zdaje się jednak, że twórcy serialu są powoli gotowi na ujawnienie części informacji i tak wczoraj, 22 marca, na kanałach społecznościowych popularnej platformy pojawiły się pierwsze nazwiska obsady. Wiemy już, kto wcieli się w Nenneke, Dijkstrę czy Rience’a – poniżej pełna lista ujawnionych aktorów i aktorek:

  • Adjoa Andoh (serial Bridgertonowie czy film Brotherhood) – kapłanka Nenneke
  • Cassie Clare (serial Nowy wspaniały świat) – czarodziejka Filippa Eilhart
  • Liz Carr (serial Devs) – adwokatka Fenn
  • Graham McTavish (seria Hobbit) – szpieg Dijkstra
  • Kevin Doyle (serial Downton Abbey) – Ba’lian
  • Simon Callow (film Cztery wesela i pogrzeb) – adwokat Codringher
  • Chris Fulton (serial Bridgertonowie) – czarodziej Rience

Nowa postać i zmiany względem oryginału

Pewną zmianą jest dodanie zupełnie nowej postaci, czyli Ba’liana – nie wiadomo jeszcze, jaką odegra on rolę w tej opowieści i czy będzie jedynym nowym bohaterem, jakiego zobaczymy w drugim sezonie serialu. Ponadto osoby, które pamiętają oryginał, z pewnością zauważyły, że twórcy zdecydowali się na zmianę płci jednej z postaci. W serialu Netfliksa Fenn będzie kobietą – wcieli się w nią Liz Carr, brytyjska aktorka, która przez większość swojego życia wspierała akcje na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

Data premiery drugiego sezonu Wiedźmina ciągle pozostaje tajemnicą – według wstępnych zapowiedzi kolejne odcinki miały pojawić się dwa lata po debiucie pierwszego sezonu (grudzień 2019). Zdaje się jednak, że pandemia pokrzyżowała te plany, dlatego pozostaje poczekać nam na kolejne oficjalne informacje. Przypominamy, że Netflix przygotowuje dwa inne seriale w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego – oprócz animacji “Zmora Wilka”, która opowie o przeszłości Vesemira, w produkcji znajduje się “The Witcher: Blood Origin”, czyli prequel serii skupiający się na losach pierwszego wiedźmina. Jedną z kluczowych postaci tego serialu będzie elfka Éile, którą odegra Jodie Turner-Smith.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments