WRC eSports: zwycięzca mistrzostw wyjedzie Hyundaiem i20 Coupe

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.10.2019, 12:00 Aktualizacja: 3.10.2020, 11:52
Liga WRC eSports dobiega końca. Już w sobotę 5 października obejrzymy transmisję z finałów mistrzostw świata w WRC 8, które zorganizowane zostaną w trakcie Walles Rally GB na terenie parku serwisowego WRC w Llandudno. Zwycięzca otrzyma samochód warty 20 tysięcy euro.
wrc 8 mistrzostwa swiata
0 Udostępnień

Ukoronowanie ligi WRC eSports

Po ośmiomiesięcznych zmaganiach w lidze WRC eSports do walki o tytuł mistrza świata w WRC 8, licencjonowaną grą wideo World Rally Championship 2019, stanie dziewięciu zawodników. Znajdą się wśród nich między innymi Jon Armstrong, czyli mistrz świata z 2018 roku, oraz Lohan „Nexl” Blanc, zwycięzca w 2017 roku.

Wielki finał rozgrywek WRC eSports zaplanowany jest na sobotę 5 października 2019 roku. Odbędzie się on podczas Walles Rally GB na terenie parku serwisowego WRC w Llandudno. Każdy z dziewięciu zawodników weźmie udział w ośmiu specjalnych etapach kwalifikacyjnych, które wyłonią czwórkę walczącą w podzielonym na trzy etapy wieczornym finale. Zwycięzca dostanie samochód Hyundai i20 Coupe o wartości 20 000 €, a także okazję do wspólnej przejażdżki z Danim Sordo w trakcie Rajdu Hiszpanii.

Transmisję z finału WRC eSports obejrzycie:

WRC 8 zaprosi do mistrzostw świata także w 2020 roku

WRC 8 to oficjalna gra wyścigów WRC, która wyróżnia się bardzo emocjonującym trybem wieloosobowym. Graczom szczególnie nastawionym na rywalizację jeszcze większe wrażenia zapewniają rozgrywki WRC eSports. Cotygodniowe wyzwania w obrębie gry doprowadzić mogą do takich nagród jak wspomniany już Hyundai i20 Coupe. Kolejny sezon mistrzostw świata WRC eSports rozpocznie się w styczniu 2020 roku podczas Rajdu Monte Carlo.

Premiera WRC 8 na PlayStation 4, Xbox One oraz PC miała miejsce 9 września. Od 14 listopada produkcja dostępna będzie również na Nintendo Switch. Wydawcą gry jest Bigben Interactive, a za jej powstaniem stoi studio Kylotonn, znane z tak fajnych rajdówek jak V-Rally 4 czy FlatOut 4: Total Insanity.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments