WWE 2K19 [RECENZJA]

Michał Krawiel Recenzje gier Publikacja: 3.12.2018, 12:39 Aktualizacja: 3.12.2018, 12:39
Do najnowszej części znanej serii podszedłem z entuzjazmem, ale i dystansem. Nie grałem w żadną z poprzednich odsłon, a ideałem bijatyki był dla mnie zawsze Tekken. Nigdy nie interesowałem się też wrestlingiem. Sprawdziliśmy, co WWE 2k19 ma do zaoferowania takim osobom.
WWE 2K19
9 Udostępnień

Bogactwo możliwości

Tym co rzuca się w oczy jako pierwsze po odpaleniu gry jest mnogość opcji i trybów. Dla kogoś nowego jest to trochę przytłaczające. Poza pojedynczymi walkami mamy do wyboru kilka ciekawych opcji. Na przykład rozmaite wieże (z AJ Styles Million Dollar Tower jako wisienką na torcie dla graczy szukających wyzwań). Towers to nowy tryb w WWE. Polega na rywalizowaniu z serią przeciwników. Wieże różnią się obsadą rywali i motywem. Każda ma także własne warunki zwycięstwa i klauzule.

Pozostałe tryby także nie pozwolą się nudzić. Dla wielu osób najciekawszy będzie MyCAREER, polegające na stworzeniu swojej gwiazdy, rozwijaniu jej i wspinaniu się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery. Swoją gwiazdę możemy później wykorzystać w Road to Glory, tocząc walki z innymi graczami przez sieć.

WWE 2K19

Tryb WWE Universe

Warto także wspomnieć o WWE Universe. Ten tryb umożliwia nam planowanie starć profesjonalnych fighterów, a także kreowanie wątków fabularnych z ich udziałem. Dla wielbicieli wrestlingowych historii przygotowano również Showcase. Wcielimy się w tu w Daniela Bryana, legendę WWE. Tryb opowiada fikcyjną historię jego powrotu na ring, aż po finałową walkę o wszystko. To mieszanka pojedynków oraz materiałów dokumentalnych wzorowanych na kultowych programach WWE 24 i WWE 365.

Za zwycięstwa otrzymujemy punkty VC. Możemy je wykorzystać do odblokowania postaci. Warto przy okazji wspomnieć, że mamy ich do wyboru niemal 200. Odblokować możemy także nowe areny oraz mistrzostwa. Możemy to także zrobić, wydając prawdziwą gotówkę. Niestety gra nie jest wolna od mikropłatności.

WWE 2K19

Jest widowiskowo, ale…

Nowe WWE prezentuje się przyzwoicie, ale trudno mówić tu o fajerwerkach graficznych. Bardzo dobrze wyglądają wejścia zawodników. Dużo się dzieje, co widać i słychać dzięki odpowiednio dobranej muzyce. Jednak już w samych starciach z łatwością zobaczymy, że animacja postaci mogłaby być nieco bardziej płynna.
Czasami sterowani przez nas wrestlerzy poruszają się sztywno, przeskakując z jednej pozycji do następnej jak na poklatkowej animacji. Zastrzeżenia można mieć też do samych modeli postaci. Na szczęście mimo tych braków legendy WWE zostały dość dobrze odwzorowane. Widać to szczególnie w charakterystycznych zagrywkach i gestykulacji.

Słabo wypadają też komentarze, którzy zwyczajnie lubią się powtarzać. Słychać to szczególnie podczas gry w MyCAREER.

WWE 2K19

Frajda

WWE 2k19 to idealna rozrywka imprezowa. Gra z przyjaciółmi naprawdę daje satysfakcję, a wrestlingowa otoczka zdecydowanie dodaje uroku. Może na początku mnogość ciosów i możliwych łapań oraz ucieczek trochę przytłoczy. Ale z drugiej strony można cieszyć się sytuacjami jak ta, w której twój znajomy wypada poza ring, nie umie wrócić, a ty zaczynasz bić sędziego i w ten sposób wygrywasz walkę.

Graczom preferującym samotną rozgrywkę z pewnością przypadnie do gustu tryb kariery. Możliwości personalizacji naszej gwiazdy jest naprawdę dużo. A jej rozwijanie i pokonywanie kolejnych wyzwań, to czysta przyjemność. Możemy dopasować styl walki do naszych upodobań. Mamy też wpływ na to, co chcemy rozwijać (kupując odpowiednie paczki z ciosami czy ozdobami).

Nowe WWE tylko dla fanów?

Nie ma co ukrywać, swoją prawdziwą twarz nowe WWE pokazuje jedynie tym graczom, którzy kochają i czują wrestling. Pozostali raczej zapomną o tym tytule po kilku wieczorach. Ale nawet im gra dostarczy wielu pozytywnych emocji – podobnie, jak było w moim przypadku.

Nieznajomość świata wcale nie przeszkadza w dobrej zabawie. Wręcz odwrotnie – pozwala poczuć ten klimat i być może zachęci niektóre osoby do obejrzenia kilku profesjonalnych walk. Niestety spora liczba potknięć i niedopracowanie wielu elementów sprawia, że dla szerszego grona graczy będzie to tytuł przeciętny, który przejdzie bez echa.

Plusy

  • Dużo trybów, w tym MyCareer, który naprawdę potrafi wciągnąć.
  • Prawie 200 zawodników do wyboru.
  • Gra świetnie nadaje się na imprezy ze znajomymi.

Minusy:

  • Słaba oprawa graficzna i modele postaci.
  • Niedopracowane animacje.
  • Monotonność komentarza.
  • Mikropłatności.
  • Gra głównie dla fanów, pozostałym szybko się znudzi.

Na rynku jest kilka zdecydowanie lepszych bijatyk. WWE 2K19 to gra przeciętna, w moim odczuciu zasługuje na ocenę 6/10. Jeśli jednak jesteście wkręceni w świat wrestlingu, śmiało możecie dorzucić do noty 1-2 punkty.

Egzemplarz gry do recenzji otrzymaliśmy bezpłatnie od wydawcy – firmy CENEGA.

Ocena redakcji 6 / 10

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments