Wydawnictwo Marginesy i komiks? To musi się udać!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 12.03.2019, 9:16 Aktualizacja: 12.03.2020, 9:16
Wydawnictwo Marginesy i komiks stanowić mogą niezwykle dobraną parę. Za nową linią wydawniczą skupioną na powieściach graficznych i komiksach stoi współwłaściciel Kultury Gniewu – Szymon Holcman. Cieszymy się z nowego gracza na rynku i z niecierpliwością oczekujemy pierwszych zapowiedzi!
wydawnictwo marginesy komiks
2 Udostępnień

Wydawnictwo Marginesy i komiks – nowy rozdział

Wydawnictwa Marginesy z pewnością nie trzeba przedstawiać miłośnikom dobrej książki. Koneserzy pamiętają z pewnością tytuły wydawnictwa nominowane do Nagrody Literackiej NIKE (Nieważkość Julii Fiedorczuk i Serce Radki Franczak). Wielbiciele trzymającego w napięciu thrillera nie przejdą obojętnie obok nazwisk takich autorów jak Marta Guzowska czy Wojciech Chmielarz. Pasjonaci niejednoznacznych życiorysów odnajdą w ofercie Marginesów biografie Anny German, Kazimiery Iłłakowiczówny, Anny Jantar, Tove Jansson czy Anny Dymnej. Teraz na zapowiedziach WM skupić powinni się także fani komiksu.

Interesujące nas publikacje pojawiać będą się w ofercie Wydawnictwa Marginesy w ramach nowej linii wydawniczej poświęconej komiksom oraz powieściom graficznym. Póki co nie znamy wprawdzie żadnych szczegółów dotyczących tego projektu, ale wydawnictwo funkcjonujące na rynku od ponad dziesięciu lat wydaje się podchodzić do tej sprawy poważnie. Inaczej nie da bowiem się zinterpretować zaangażowania w projekt Szymona Holcmana.

Kto stoi za nową linią wydawniczą?

Wydawnictwo Marginesy i komiksy to nie jest przelotny romans. Sygnowanie nowej linii wydawniczej nazwiskiem Holcmana stanowi gwarancję jakości. Współwłaściciel i dyrektor artystyczny lubianego przez nas wydawnictwa komiksowego Kultura Gniewu zdecydowanie zna się na rzeczy. Za jego sprawą pojawiły się w końcu na polskim rynku liczne komiksy uznanych autorów zza granicy, a i kilkoro rodzimych twórców mogło udowodnić swój talent.

Jak podsumowuje życiorys Szymona Holcmana notatka biograficzna na stronie Wydawnictwa Marginesy: absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu, publikującego komiksy najlepszych współczesnych twórców z Polski i świata. Przez ponad 10 lat związany był z firmą Gutek Film, gdzie pracował przy wprowadzeniu na ekrany polskich kin blisko 130 filmów. W studio animacji Human Ark kierował produkcją serialu „Kacperiada”. Juror wielu komiksowych konkursów. Za działalność wydawniczą nominowany był w 2013 roku do nagrody TVP Kultura – Gwarancje Kultury w kategorii „Menadżer kultury”.

Jesteśmy więc spokojni, że Wydawnictwo Marginesy i komiks stanowiły będą dobraną parę. Z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze zapowiedzi nowych dzieł!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments