Cyberpunk 2077 będzie grą bardzo polityczną

Michał Małysa Gry Publikacja: 30.09.2018, 5:13 Aktualizacja: 30.09.2018, 5:13
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że najbliższa flagowa produkcja CD Projekt Red będzie dla branży prawdziwym przełomem. Co więcej, twórcy Cyberpunka 2077 wcale nie kryją się z takimi ambicjami. W wypowiedzi dla Edge Magazine dobitnie podkreślił to Patrick Mills, quest designer gry.
cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Bardzo wyraźnie odniósł się również do narzekań graczy, którzy deklarowali niechęć do potencjalnej „polityczności” Cyberpunka 2077.

Twórcy Cyberpunka 2077 to prawdziwi rewolucjoniści

Jak podaje portal ComicBook.com, tak właśnie zadeklarował w wywiadzie dla październikowego Edge Magazine Patrick Mills, quest designer CP 2077. – Jedną z najważniejszych cech tej firmy zawsze była chęć pokazania branży gier jak powinno się działać – czytamy w wypowiedzi twórcy Cyberpunka 2077. Po chwili przechodzi do jeszcze odważniejszych deklaracji.  – Chcemy zmieniać przemysł gier wideo. Chcemy mówić, że możemy robić gry inaczej, że nie musimy ich robić tak samo. Znajduje się to w końcu w naszym motto „Jesteśmy buntownikami”, nieprawdaż?

twórcy cyberpunk 2077

Wygląda więc na to, że CD Projekt nie zamierza stroić się w piórka pokory i skromności, nieprzystające zresztą spółce tego formatu!

Będzie politycznie, co z pewnością nie spodoba się polskim graczom

Łzawy lamentami okraszono w wielu polskich publikacjach doniesienia o otwartości CD Projekt na środowiska LGBTQA+. Z wypowiedzi Millsa wynika, że twórcy Cyberpunka 2077 faktycznie zadadzą ciężki cios polskiemu środowisku graczy, noszącemu łatkę konserwatywnego. Polityczne deklaracje będą w grze obecne. Nie ma powodu, żeby uważać, że nie pójdą w stronę, którą prawicowi publicyści mianują w swoich tyradach „poprawnością polityczną”.

Podczas gdy inne studia mówią „Nie, nie, nie, absolutne nie ma w naszej grze nic politycznego”, my odpowiadamy: „Tak, jak najbardziej jest”. To niekoniecznie to, czego się spodziewacie i nie zamierzamy mówić o tym, co będziemy chcieli przekazać. Będzie to zależało od was – deklaruje przedstawiciel CD Projekt.

twórcy cyberpunk 2077 mike pondsmith

Droga obrana przez CD Projekt Red jest całkowicie zgodna z tym, jak swoją grę zaprojektowali twórcy Cyberpunka 2077 w wersji papierowej. Wykreowany przez nich świat jest łatwym do rozczytania komentarzem na temat XXI w. oraz jego ewentualnej przyszłości. Co więcej, Mike Pondsmith, autor całego uniwersum Cyberpunk, niejednokrotnie podkreślał, jak ważny jest rebeliancki przekaz gry. – Aktualność Cyberpunka jest niesamowicie istotna. Mielibyśmy udawać, że nie? Dejże spokój. Mike by nam na to nie pozwolił. Wyszedłby z siebie jeśli próbowalibyśmy stwierdzić, że chodzi w tym wszystkim wyłącznie o fajne fryzury, fajne pistolety i o nic więcej – wyjaśnia Mills.

Wygląda więc na to, że twórcy Cyberpunka 2077 mogą pójść na całego!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments