Xbox Live odchodzi do lamusa. Sieć Microsoftu to teraz Xbox Network

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 23.03.2021, 12:52 Aktualizacja: 23.03.2022, 12:52
Zdaniem Microsoftu wielu graczy myliło sieć Xbox Live z usługą Xbox Live Gold, co ostatecznie poskutkowało zmianą nazwy i małym rebrandingiem. Od teraz platforma wewnętrzna (sieć) Giganta z Redmond, która obsługuje m.in. sklep czy inne usługi internetowe Xboksa, nazywa się Xbox Network. Zmiana nazwy nie wpłynie jednak na działanie abonamentów czy samego sklepu.
0 Udostępnień

Drobna zmiana w obozie “Zielonych”

Tom Warren, dziennikarz The Verge, a także inni użytkownicy konsol Xbox, zauważyli, że nazwę Xbox Live, wewnętrznej sieci Microsoftu obsługującej sklep z grami oraz usługi (np. Game Passa), zmieniono na Xbox Network. Ruch ten został potwierdzony przez Giganta z Redmond w oświadczeniu dla wspomnianego serwisu technologicznego:

Xbox Network odnosi się do podstawowej usługi sieciowej Xboksa, która została zaktualizowana w Umowie o świadczenie usług firmy Microsoft. Zmiana “Xbox Live” na “Xbox Network” ma na celu odróżnienie podstawowej usługi od abonamentu Xbox Live Gold.

Takich ruch nie jest czymś nowym – kilka miesięcy temu Electronic Arts postanowiło zmienić nazwę Origin na EA Desktop App, a jeszcze wcześniej usługa subskrypcyjna tego wydawcy doczekała się rebrandingu i tak EA Access i Origin Access zastąpił EA Play, który od kilku miesięcy jest częścią Game Passa zarówno na konsolach, jak i komputerach osobistych. Warto przy tym zaznaczyć, że to jedynie zmiana nazwy i nie wpływa ona na żadną z growych usług Microsoftu, w tym na Xbox Live Gold, czyli abonamentu umożliwiającego rozgrywkę sieciową, w ramach którego przyznawanych jest co miesiąc kilka “darmowych” gier.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henks
Henks
3 lat temu
Ocena :
     

Jestem fanem Xboxa i ostatnio zakupiłem w Media expert series S z passem wiec moge pograc sobie w dooma