Xbox Series X. Na gry exclusive poczekamy kilka lat

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 17.07.2020, 13:06 Aktualizacja: 20.07.2021, 12:41
Nadejście nowej generacji konsol zawsze wzbudza niepokój u tych graczy, którzy z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na natychmiastowe przejście na sprzęt z wyższej półki. Na szczęście w przypadku platformy Microsoftu użytkownicy zachować mogą większy spokój. W ciągu najbliższych kilku lat nie będą bowiem wydawane gry exclusive tylko na Xbox Series X.
Gry exclusive na Xbox Series X pojawią się dopiero za kilka lat.
0 Udostępnień

Xbox Series X już w tym roku

Premiera Xbox Series X zapowiedziana jest na koniec 2020 roku – to mocno wyczekiwany moment, idący w parze z planowanym w podobnym okresie wypuszczeniem na rynek PlayStation 5. Oczywiście nie wszystkim użytkownikom sprzętu Microsoft towarzyszy ten sam poziom entuzjazmu – nie każdy będzie mógł bowiem od razu przejść na urządzenie nowej generacji i przez pewien, krótszy lub dłuższy, czas pozostanie przy korzystaniu z Xbox One.

Czy tacy gracze będą mogli liczyć na premierowe tytuły, czy ukazujące się na rynku nowości będą przeznaczone wyłącznie na Xbox Series X? Stanowczy, rozwiewający wątpliwości głos w tej sprawie zajął Phil Spencer, szef marki Xbox. Czego się dowiedzieliśmy od amerykańskiego biznesmena?

Gry exclusive dla wszystkich

Phil Spencer zapewnił, że przez najbliższych kilka lat premierowe gry będą się ukazywać zarówno w wersji na Xbox Series X, jak i Xbox One. Takie rozwiązanie nie wymusi na użytkownikach konieczności przejścia na konsolę nowej generacji i przynajmniej przez kilka sezonów będą mogli na spokojnie pozostać przy korzystaniu z dotychczasowego sprzętu. Jest to posunięcie odmienne od Sony – konkurencyjna firma stawia bowiem na tytuły exclusive dla danych konsol. O ile w jedną z ostatnich produkcji na PlayStation 4, czyli Ghost of Tsushima, zagramy prawdopodobnie na nowej konsoli dzięki międzygeneracyjności, tak wyłącznie na PlayStation 5 zapowiedziano przykładowo premierę Spider-Man: Miles Morales.

Trzeba przyznać, że decyzja Microsoftu może być szczególnie istotna w przypadku cyklów gier – jeżeli użytkownik zakończy daną część, to nie będzie musiał się martwić, że chęć sięgnięcia po kontynuację oznacza kupienie nowej konsoli. Taki dyskomfort można sobie wyobrazić na innym przykładzie – kinoman ogląda cztery części filmowej sagi na DVD, lecz aby sięgnąć po zamykającą ją piątą, zmuszony jest kupić odtwarzacz Blu-Ray.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments