Yule, Zimowa kraina czarów i inne świąteczno-zimowe wydarzenia w grach

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.12.2020, 12:09 Aktualizacja: 22.12.2021, 13:29
Świąteczna przerwa rozpoczyna się już za kilka dni, a z tej okazji twórcy gier przygotowali sezonowe wydarzenia, w trakcie których zdobyć można unikalne przedmioty kosmetyczne. Część deweloperów zdecydowała się na dodanie specjalnego trybu rozgrywki, jak w przypadku Overwatcha – tam powróciła Zimowa kraina czarów, w której główną rolę odgrywają Mei oraz Winston, ucharakteryzowany a’la Yeti.
0 Udostępnień

Yule w Assassin’s Creed Valhalla

Przed nastaniem chrześcijaństwa w północnej Europie, przesilenie zimowe świętowało się właśnie poprzez Yule, a jako że w Assassin’s Creed Valhalla śledzimy losy wikingów, deweloperzy z Ubisoftu postanowili uczcić zbliżające się Boże Narodzenie w taki właśnie sposób. Od 17 grudnia bieżącego roku do 7 stycznia 2021 budynki w Kruczej Przystani (osada stanowiąca bazę wypadową) będą pokryte niewielką warstwą śniegu, a gracze otrzymają szansę na wzięcie udziału w szeregu aktywności.

Głównie będą to zawody (w piciu czy strzelaniu z łuku), a za bicie kolejnych rekordów otrzymamy specjalne żetony, które wymienia się w “świątecznym” sklepiku na przedmioty kosmetyczne czy tematyczne wyposażenie chaty Eivor. Wszystkie te elementy można zdobyć tylko w trakcie trwania Yule, a w samym sklepie gry (tym gdzie można kupić bonus do zdobywanych punktów doświadczenia) dostępne są dwa motywy – Potępienie Hel i Niflheim.

Zimowa kraina czarów powraca do Overwatch

O Overwatch 2 na razie ani widu, ani słychu, ale Blizzard nie przestaje w rozwijaniu oryginału z 2016 roku. Wraz z nadchodzącymi świętami deweloperzy ponownie odblokowali Zimową krainę czarów, w skład której wejdą trzy znane wcześniej tryby (Śnieżkowa ofensywa Mei, Śnieżkowy deathmatch i Polowanie na Yeti) oraz jeden nowy. Mroźna eliminacja skupia się na rozgrywkach, w których dwie czteroosobowe drużyny walczą ze sobą, tylko że “zamiast ginąć, gracze będą zamrażani, a sojusznicy mogą ich odmrozić”. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zamrozi wszystkich oponentów.

Do zdobycia jest również kolejna porcja świątecznych skórek, a całość potrwa od 15 grudnia bieżącego roku do 5 stycznia 2021.

Świąteczny bonus w Fall Guys

Deweloperzy z Mediatonic regularnie wspierają swoją produkcję i w środku trwającego aktualnie trzeciego sezonu przygotowano bonus dla wszystkich, którzy zalogują się w dniach 21-25 grudnia. Wystarczy wejść do gry i odebrać kompletny strój Świętego Mikołaja.

Animal Crossing: New Horizons z zimowymi bonusami

Choć największy szał na nowe Animal Crossing już minął, Nintendo nie przestaje rozwijać swojej kury znoszącej złote jajka. W ramach zimowego wydarzenia przez cały grudzień dostępnych będzie mnóstwo atrakcji – gracze otrzymają szansę na złapanie kilku nowych gatunków zwierząt, a 24 grudnia renifer Dzwoneczek (ang. Jingle) wręczy nam prezent w ramach Dnia zabawki. Oprócz tego będzie się można wymieniać upominkami z innymi mieszkańcami wyspy, a twórcy przygotowali szereg elementów kosmetycznych, które pozwolą udekorować nasze lokum.

Frosty Fest w Rocket League

Do 4 stycznia 2021 roku w Rocket League potrwa specjalne wydarzenie, w ramach którego zdobyć będzie można sezonowe elementy kosmetyczne, a także wziąć udział w specjalnych trybach rozgrywki. Każdy gracz natomiast, który zaloguje się do gry podczas trwania Frosty Fest, otrzyma darmową, zimową antenę do swojego samochodziku.

Podwójne doświadczenie w Call of Duty: Black Ops Cold War oraz Call of Duty: Warzone

Twórcy Call of Duty również mają zamiar świętować – od dziś, 22 grudnia, od godziny 19:00 do 28 grudnia również do godziny 19:00 (czasu polskiego, oczywiście) gracze będą mogli zdobywać więcej punktów doświadczenia.

Świąteczne atrakcje przygotował również Wargaming w swoim flagowym tytule, World of Tanks.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments