Zapowiedź Call of Duty 2019 już na targach E3?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 5.05.2019, 10:00 Aktualizacja: 5.05.2020, 2:46
Kalifornijskie słońce wydaje się idealnym miejscem do zapowiedzi Call of Duty 2019. Targi E3 odbędą się w tym roku w dniach 11-14 czerwca w Los Angeles i to właśnie tam prawdopodobnie poznamy nową odsłonę CoD-a. Czy po Black Ops 4 przyjdzie również kolej na Modern Warfare 4? Przekonamy się za miesiąc!
15 Udostępnień

Czy Call of Duty 2019 to Modern Warfare?

Prezes i COO Activision Blizzard, Collister Johnson, obiecał udziałowcom spółki, że nowa odsłona jednej z najpopularniejszych serii strzelanek w historii gier ujawniona zostanie do końca obecnego kwartału. Tytuł określany w mediach jako Call of Duty 2019 zaprezentowany zostanie więc najprawdopodobniej na kalifornijskich targach E3 2019, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca. Plotkuje się, że mowa tu o Call of Duty: Modern Warfare 4, jednak są to tylko pogłoski bez poparcia w faktach.

Call Of Duty Infinite Warfare

Co ciekawego powiedział jeszcze Johnson? – Call of Duty: Black Ops 4 pod względem liczby rozegranych godzin zaliczyło dwucyfrowy wzrost rok do roku w stosunku do WWII. Nie przestajemy wypuszczać nowego contentu, trybów gry oraz eventów, żeby utrzymać zasięg oraz przyciągnąć nowych użytkowników. Zdajemy sobie jednak również sprawę, że musimy robić jeszcze więce w celu utrzymania rozwoju bazy graczy Call of Duty również w kolejnych kwartałach po premierze – przyznał prezes Activision Blizzard. – Dodatkowo zespół odpowiedzialny za Call of Duty ciężko pracuje nad jesienną premierą, wobec której panuje w firmie powszechna ekscytacja. Spodziewamy się, że premierowy i popremierowe content przyniesie naszym fanom przełomowe doświadczenia – dodał.

Sprzedaż gier z serii Call of Duty przekroczyła 300 milionów

Konferencja finansowa przeznaczona dla inwestorów Activision Blizzard przyniosła informacje dotyczące nie tylko przyszłości, ale i przeszłości. Okazuje się, że sprzedaż wszystkich gier z serii Call of Duty osiągnęła już ponad 300 milionów. Pierwszy tytuł cyklu ukazał się w 2003 roku.

To wyznacznik olbrzymiego sukcesu. Spośród innych kojarzonych głównie z grami franczyz wymienić warto w tym kontekście podobne osiągnięcie Pokemonów z 2017 (po premierze Pokemon Ultra Sun and Moon). Następna w kolejce czeka seria Grand Theft Auto Rockstara, która jeszcze w 2017 roku przekroczyła sprzedaż na poziomie 220 milionów. Czy uda się dobić do miliona przed powstaniem GTA 6?

Źródło: PlayStation Lifestyle, Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments