Eustachy: ostatni dzień zbiórki na komiks. 99% kwoty wpłacone!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 6.03.2020, 15:44 Aktualizacja: 6.03.2021, 15:44
"Eustachy. Czas na terapię, śmieciu" to komiksowa antologia scenarzysty Pawła Kicmana, której wydanie wesprzeć możecie dzięki crowdfundingowej zbiórce w portalu Wspieram.to. Pozycję tę patronatem objął portal Zagrano.pl, dzięki czemu zapewniamy wgląd w niepublikowane wcześniej rysunki. Dziś ostatni dzień zbiórki, a pieniędzy potrzeba niewiele!
eustachy - komiks
13 Udostępnień

Ostatni dzień zbiórki na komiks! Potrzebne są grosze

W piątek 6 marca upływa ostatni dzień zbiórki na komiksową antologię Eustachy, której scenariusz napisany został przez Pawła Kicmana. Od początku lutego udało się zebrać 99% potrzebnej kwoty, macie więc ostatnie godziny na zgarnięcie ciekawych nagród dla wspierających wydanie książki. Dowiedz się:

Grosza daj komiksowi!

W serwisie Wspieram.to ruszyła właśnie zbiórka na komiksową antologię Eustachy, antologię sześciu zróżnicowanych stylistycznie komiksów, czterech krótkich pasków, trzech opowiadań i szeregu ciekawostek i ilustracji. Planowane jest wydanie ich w dwóch wersjach:

  • podstawowej – liczącej około 80 stron w miękkiej oprawie na papierze offsetowym,
  • reżyserskiej – liczącej około 150 stron w twardej, uszlachetnionej oprawie na papierze kredowym.

eustachy - komiks

Do wydania antologii ze scenariuszami Pawła Kicmana (jest scenarzystą komiksów Cholerna planeta, Kto buduje przyszłość?, projektu Mity i Legendy czy krótkich form jak Wąsy, Nrob czy Księga Powtórzonego Prawa 13,7-11) potrzeba 7000 zł, co złoży się na ufundowanie druku, wynagrodzeń i pokrycie kosztów wysyłki. Pieniądze można wpłacać do 6 marca, a premiera Eustachego przewidziana jest na 9. Krakowski Festiwal Komiksu w dniach 3-5 kwietnia 2020.

O czym opowiada Eustachy?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto wesprzeć zbiórkę, za najlepszą rekomendację zrobi opis tej niesamowitej historii w pulpowym stylu. – Eustachy to mieszkający samotnie w Bieszczadach, nienawidzący ludzi stary szaman. Można go też nazwać swego rodzaju terapeutą. Co prawda zamiast ziółek czy kozetki Eustachy stosuje bardziej sprawdzone metody – siekiery, zaklęcia, strzelby oraz pięści – czytamy w opisie komiksu.

eustachy - komiks

Już samo to wystarczy, aby was zainteresować komiksem Eustachy. Czas na terapię, śmieciu? – Należy również nadmienić, że jego klientela (bynajmniej nie z własnej woli) składa się z potworów i maszkar wszelakich. Jak pokonać robo-zombie? Dokąd idą dusze wrestlerów? Czy Marilyn Manson opętał driady? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi na kartach sześciu komiksów oraz trzech opowiadań! Spakujcie proziaki, naostrzcie scyzoryki i dajcie się porwać szalonej przygodzie w pulpowym stylu! – uzupełnia autor scenariusza i pomysłodawca.

eustachy - komiks

Oprócz scenarzysty w projekt zaangażowani będą także rysownicy. I to nie byle jacy! W skład ekipy zajmującej się graficzną stroną Eustachego wchodzą:

  • Łukasz Antoniak
  • Maciej Pałka
  • Sławomir Spasiuk
  • Joanna Dutkiewicz
  • Kamil Karpiński
  • Łukasz Pawlak
  • Karolina „Szarosen” Plewińska

eustachy - komiks

Jak deklaruje pomysłodawca, większość albumu jest już ukończona, a po otrzymaniu budżetu z kampanii pieniadze pójdą na skład i druk, a także wynagrodzenia artystek i artystów.

Nagrody za udział w zbiórce

W zależności od wpłaconej kwoty wspierający otrzymają indywidualne podziękowania, opowiadania w wersji PDF/EPUB/MOBI, wydrukowany komiks w podstawowej wersji z odbiorem osobistym lub wysyłką lub limitowaną wersję reżyserską, zawierającą scenariusze wszystkich komiksów, materiały zza kulis, szkice, dodatkowe opowiadanie oraz inne materiały.

eustachy - komiks

Zbiórka na wydanie komiksu Eustachy. Czas na terapię, śmieciu została objęta patronatem portalu Zagrano.pl i gorąco zachęcamy do włączenia się w nią!

Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments