Zmarł syn Sapkowskiego. To jemu zawdzięczamy Wiedźmina

Michał Małysa Publicystyka Publikacja: 27.06.2019, 17:07 Aktualizacja: 27.06.2020, 17:07
Jak przekazał na swoim fanpage'u Marcin Zwierzchowski, redaktor Nowej Fantastyki, w czerwcu odszedł syn Andrzeja Sapkowskiego, Krzysztof. To właśnie z jego inspiracji narodziło się najpopularniejsze dzieło polskiej popkultury. Smutne wieści dotarły do redakcji pisma od samego autora.
nie zyje syn andrzeja sapkowskiego
52 Udostępnień

Wiedźmin powstały z inspiracji Krzysztofa

Jak wiele innych dzieł literatury, również Wiedźmin powstał z rodzicielskiej inspiracji. Krzysztof Sapkowski, syn autora najpopularniejszej polskiej sagi w klimatach fantasy, był czytelnikiem Nowej Fantastyki i zaproponował ojcu napisanie czegoś w podobnych klimatach.

– Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: >Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?<. >Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę<. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach – cytuje Andrzeja Sapkowskiego Zwierzchowski.

Niedługo po śmierci Macieja Parowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego pisma, do redakcji nadeszła wieść o odejściu syna Andrzeja Sapkowskiego. Z olbrzymią klasą i wyczuciem podał ją sam autor, pisząc wspomnienie o człowieku, który jako redaktor Nowej Fantastyki pozwolił na rozkwitnięcie opowieści powstałej z inspiracji Krzysztofa.

Syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje

Informacja na temat śmierci Krzysztofa Sapkowskiego, syna pisarza Andrzeja, opublikowana została w dzisiejszym numerze Nowej Fantastyki. Historia związana z otrzymaniem tej smutnej wiadomości przez redaktorów pisma została przekazana szerszej publiczności na fanpage’u prowadzonym przez wspomnianego już Zwierzchowskiego.

W najnowszym numerze "Nowej Fantastyki", który właśnie trafił do sprzedaży, wiele osób może być nieco zaskoczonych, gdy…

Gepostet von Kulturalny Człowiek am Donnerstag, 27. Juni 2019

Źródło: Kulturalny Człowiek, Nowa Fantastyka. Grafika: YouTube.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments