Zombie z Dying Light 2 z pewnością nie znudzą!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.03.2019, 14:24 Aktualizacja: 15.03.2020, 14:24
Przedstawiciel Techlandu wyjawił w wywiadzie udzielonym dla serwisu GamesRadar najważniejsze informacje na temat zombie w Dying Light 2. Standardowy dla serii cykl dzień-noc wpłynie nie tylko na ich zachowanie w walce, ale również ewolucję ich choroby. Będzie bardzo różnorodnie!
zombie w dying light 2
0 Udostępnień

Polskie hity? Nie tylko Wiedźmin!

Chociaż sztandarowym przykładem polskiego wkładu w branżę gier wideo jest wyprodukowany przez CD Projekt Wiedźmin, nie jest to jedyny bestseller powstały nad Wisłą. Ba, być może nawet i niekoniecznie najlepszy! Liczni gracze nie lubiący RPG-ów o wiele więcej przyjemności odnaleźli w rozgrywce w pierwszą część Dying Light. Tytuł stworzony przez Techland ukazał się w styczniu 2015 na komputery PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, szybko osiągając spory sukces.

zombie w dying light 2

Podobnie jak Wiedźmin, i ta gra charakteryzowała się pięknym otwartym światem, który zwiedzało się z przyjemnością podczas realizowania dziesiątek interesujących misji pobocznych. Dying Light było jednak pod względem gatunkowym survival horrorem, a dodatkowo wszystko oglądało się w tej grze z perspektywy pierwszej osoby. Protagonista pokonujący przeszkody z gracją godną bohaterek i bohaterów serii Asssassin’s Creed w dzień eksplorował wyspę opanowaną przez tajemniczy wirus, w nocy odpierał zaś ataki zmutowanej populacji. Różnice w aktywności oraz groźności przeciwników były jedną z ciekawszych cech pierwszej części. Cieszy więc fakt, że zombie w Dying Light 2 również będą zróżnicowane!

Twórcy prezentują zombie z Dying Light 2

W wywiadzie udzielonym serwisowi GamesRadar Tymon Smektała, lead designer gry, opisał poszczególne typy zombie z Dying Light 2. Wszyscy przeciwnicy podlegać mają swoistemu cyklowi życia. Przeciwnicy, których napotkamy na swojej drodze, przyporządkowani są do któregoś z następujących stadiów choroby:

  • Viral – dopiero co ugryziony, wciąż przejawia ślady bycia człowiekiem, jest zatem szybki i bardzo niebezpieczny, choć za wszelką cenę unika słońca.
  • Biter – klasyczny zombie, który porusza się bardzo wolno, chcąc gracza złapać i zarazić lub zjeść. Również nie lubi słońca.
  • Degenerate – Biter, który zbyt długo narażony był na działanie światła słonecznego lub promieni UV. Przedstawiciele tego typu zombie nie są szybcy ani szczególnie groźni, a rozpoznać można ich po odpadających kawałkach ciała.
  • Volatile – najbardziej niebezpieczne zombie z Dying Light 2, nocni drapieżnicy, przed którymi zwyczajnie trzeba uciec. Wszelkie bliższe spotkania zakończą się dla głównego bohatera śmiercią.

zombie w dying light 2

Nie jest znana jeszcze dokładna data premiery Dying Light 2, ale powinniśmy spodziewać się jej najpóźniej w 2020 roku. Tym razem fabuła umiejscowiona zostanie nie na wyspie, lecz w europejskim mieście, którego mieszkańcy starają się obronić przed plagą zombie. Za produkcję i polską dystrybucją tytułu przeznaczonego na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One odpowiadał będzie oczywiście Techland.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments