Zwolnienia w DC. O co chodzi w komiksowej aferze?

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 13.08.2020, 10:59 Aktualizacja: 13.08.2021, 11:01
Pomimo że sytuacja pandemiczna w wielu krajach pozostaje tematem numer jeden, to pewne wydarzenia przynajmniej na określony czas stają się dla wielu dyskutantów ważniejsze. W Stanach Zjednoczonych Ameryki rozgorzało po tym, jak WarnerMedia zapowiedziało restrukturyzację. Prognozowane skutki mogą być drastyczne – zwłaszcza dla marki DC.
batman przyszlosci odcinki w nowej wersji
0 Udostępnień

WarnerMedia dokona masowych zwolnień

Szereg prestiżowych amerykańskich portali informacyjnych zapowiada, że WarnerMedia przymierza się do przeprowadzenia masowych zwolnień. Zgodnie ze stanowiskiem dziennikarzy, w planie koncernu jest pozbawienie pracy aż 800 pracowników – 650 z Warner Bros. oraz 150-175 osób z HBO. Wśród potencjalnych osób, które stracą zatrudnienie, są prezes WarnerMedia Entertainment, Bob Greenblatt, oraz dyrektor ds. treści, Kevin Reilly.

Oczywiście ze strony przedstawicieli WarnerMedia nie brakuje deklaracji, że jest to bardzo przykre zdarzenie, ale restrukturyzacja ma swoje konkretne cele. Organom ją przeprowadzającym zależy na uproszczeniu funkcjonowania firmy, ugruntowaniu jej międzynarodowych oddziałów oraz rozwijaniu pewnych projektów komercyjnych w obrębie jednego. Przemianowanie koncernu w jeden podmiot to podstawowe założenie przeprowadzonej rewolucji.

Ofiarą restrukturyzacji padnie też DC. Kogo obejmą zwolnienia?

Masowe zwolnienia nie ominą świata komiksu. W wydawnictwie na pewno posadę straci redaktor naczelny Bob Harras, a także kilku innych, wysoko sytuowanych w hierarchii pracowników, m.in. starszy wiceprezes ds. strategii wydawniczej Hank Kanalz. Szacuje się, że z grona całej redakcji zwolnienie dotknie nawet 1/3 zatrudnionych w niej wszystkich dziennikarzy.

Zgodnie z doniesieniami, pozbawiona pracy zostanie także większość osób zarządzających platformą DC Universe. Co prawda już od kilku miesięcy nie brakowało plotek, według których serwis miał zostać zamknięty, a oznak upadku dostrzegano w rezygnacji z oferty rocznej subskrypcji, a także przeniesienia większości oryginalnych produkcji (przykładowo Doom Patrol, Stargirl czy Titans) do oferty HBO Max. Można się wobec tego spodziewać, że już niebawem WarnerMedia ogłosi definitywne zamknięcie działalności platformy.

Szokująca i wzbudzająca wiele kontrowersji sytuacja rozgrywa się na krótki czas przed FanDome DC, gdzie ogłoszone mają zostać m.in. szczegóły dotyczące premiery gry Suicide Squad. Specjalne targi zaplanowano na 22 sierpnia, lecz po najnowszych wydarzeniach z pewnością odbędą się w innej, niż się tego spodziewano, atmosferze.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments