Activision Blizzard planuje kolejne zwolnienia. Ucierpią europejskie oddziały firmy

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 22.03.2021, 12:26 Aktualizacja: 22.03.2022, 12:26
W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że wydawca Call of Duty czy World of Warcraft zwolnił około 50 pracowników Activision Blizzard, którzy odpowiadali za organizację wydarzeń, konwentów i turniejów esportowych, a także nieznaną liczbę deweloperów brytyjskiego Kinga. Teraz dowiedzieliśmy się, że kolejni pracownicy firmy mają wkrótce pożegnać się z pracą. Tym razem ucierpią osoby zatrudnione w europejskich oddziałach firmy.
0 Udostępnień

Kolejna redukcja zatrudnienia u branżowego giganta

Anonimowe źródła GamesIndustry.biz (przypuszczalnie byli to pracownicy) poinformowały serwis, że wkrótce dojdzie do zwolnień w europejskich oddziałach Activision Blizzard. Zmiany mają dotknąć osoby zatrudnione we francuskim, holenderskim (dwa biura), niemieckim i hiszpańskim zespole, a rolę komunikacji z tymi regionami przejmie oddział brytyjski, w którym również dojdzie do redukcji etatów. Informacja ta została potwierdzona przez przedstawiciela firmy, który zwraca uwagę na zmiany, jakie zaszły na rynku i konieczność dostosowania się do nowych realiów:

Gracze coraz częściej decydują się na kupno naszych gier w formie cyfrowej. Podzieliliśmy się z naszymi zespołami w Europie planami dotyczącymi tego, jak będziemy ewoluować jako organizacja, dostosowując się do tej zmiany, aby służyć naszym graczom i jak najlepiej przygotowywać region do przyszłego rozwoju. Podejmiemy szeroko zakrojone kroki, aby wesprzeć wszystkich pracowników i ułatwić przejście (do innej firmy – dop. red.) dla tych z naszych kolegów, na których mogą mieć wpływ proponowane zmiany.

To kolejne zwolnienia u Activision Blizzard, o których słyszymy w ciągu ostatnich kilku miesięcy – w październiku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o zamknięciu francuskiego oddziału Blizzarda (World of Warcraft, Overwatch), a miesiąc później okazało się, że redukcja dotknie również oddziałów znajdujących się w regionie Azja-Pacyfik. Kilka dni temu Jason Schreier informował z kolei o zwolnieniu około 50 osób odpowiedzialnych za organizację konwentów (BlizzCon) czy wydarzeń esportowych. Redukcja ominęła także deweloperów z brytyjskiego Kinga, twórców Candy Crush Saga. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard, dostanie 200 milionów dolarów premii, co zaniepokoiło inwestorów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments