Age of Wonders: Planetfall. Czy warto kupić Season Pass?

Grzegorz Ćwieluch Aktualności o grach Publikacja: 23.06.2020, 17:54 Aktualizacja: 29.06.2021, 11:08
Paradox Interactive atakuje ofertą season pass do Age of Wonders: Planetfall. Czy nie powtarzają błędu, za który wielokrotnie byli krytykowani przez społeczność graczy? Pakiet DLC kosztuje mniej więcej tyle, co świeżo wydana pod koniec ubiegłych wakacji gra. Sprawdźmy, ile faktycznie jest warta.
czy warto kupić season pass do Age of Wonders: Planetfall?
0 Udostępnień

Co wnosi do lore Age of Wonders: Planetfall Game Season Pass?

W pakiet możliwy do zakupienia wchodzą dwa wydane do tej pory dodatki: Revelations i Invasions.

 

Revelations zawiera w sobie nowe misje w kampanii, rozwiewające trochę fabularnej mgły, którą zasnute były czasy przed wydarzeniami rozgrywającymi się w grze. Wszystko związane jest z tajemniczą, starożytną technologią. Nowe jednostki, nowe operacje taktyczne i doktryny społeczno-polityczne wchodzące w jej skład umilają grę i dodają dodatkowego odcienia do istniejącego wcześniej kolorytu.

Z kolei Invasions zbudowany jest wokół kolejnej frakcji. Imperium Shakarn to rasa reptilian, która dzięki technologii holograficznej ukrywała swoją obecność przed innymi frakcjami. Dzięki temu rasa ta poznała wszystkie dostępne w grze technologie. Sami są mistrzami infiltracji i używają sonicznych blasterów.

Wywindowana cena, niewspółmierna do ilości contentu

Paradox był wielokrotnie krytykowany w społeczności graczy za wypuszczanie drogich dodatków. Flagowa premiera Paradoxu na 2020 to Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, do której dodatki mają wychodzić regularnie i każdy z nich ma być darmowy. Nowa polityka to odcięcie się grubą kreską od dotychczasowej polityki. Niestety, w przypadku Age of Wonders: Planetfall season pass kosztował tyle, co pełna gra w momencie wydania. Przyjrzyjmy się zatem na zimno temu, co dostajemy.

Revelations dostarcza nam jedną nową technologię, podczas gdy w pełnej grze bazowa ilość technologii jest równa liczbie sześć. Nowa technologia to siódma z kolei. Dodatkowo pojawia się nowa frakcja niezależna, The Forgotten, a także kilka niezależnych jednostek do istniejących już frakcji NPC. Mamy zatem w cenie gry jedną nową technologię, bo drugie rozszerzenie wchodzące w skład season passa, czyli Invasions, nie dostarcza nam tylko frakcję, bez nowej technologii.

dodatki do Age of Wonders: Planetfall to nowe frakcje i technologie

Analogiczna sytuacja ma miejsce w Invasions, choć sam dodatek wnosi o wiele więcej niż pierwszy, a więc jego wycena wydaje się być bardziej zbalansowana. Invasions daje nam nową frakcję grywalną – Shakarnów. Czyli rozszerza ilość bazowych frakcji z sześciu do siedmiu. Ponadto daje dwie nowe frakcje NPC, z którymi możemy się sprzymierzyć i korzystać z ich najemnych jednostek.

Invasions daje też eventy związane z atmosferycznymi zjawiskami. Mogą mieć one katastrofalny wpływ na polu bitwy. Tryb juggernaut i frakcja Voidbringerów to też całkiem odświeżające rozgrywkę opcje.

Czy warto zainwestować w season pass do Planetfall?

Jeżeli jesteś psychofanem turowych strategii, to na pewno tak. W przypadku, gdy bazowa gra bez DLC wciągnęła cię na długie godziny, to masz dwa mocne argumenty, by wrócić do odświeżonej rozgrywki w Planetfall. Najnowsza odsłona Age of Wonders to naprawdę świetna gra i warto do niej wracać co jakiś czas. Szczególnie cieszy customizowanie postaci dowódców.

jednym z dodatków do Age of Wonders: Planetfall jest Invasions

Mało jest tego rodzaju strategii na PS4, które jest moją platformą pierwszego wyboru, a więc dla mnie był to kluczowy argument determinujący kupno pakietu dodatków. Jeżeli jednak cena cię zniechęca, to absolutnie możesz mieć podstawy do tego rodzaju mieszanych odczuć. Mniej contentu w cenie bazowego produktu, czyli innymi słowy DLC w cenie pełnej gry, to dla wielu graczy skandal.

Kompletnie nie dziwię się takim opiniom. Najzwyczajniej w świecie ktoś może stwierdzić, że woli kupić nową grę niż dodatek, który kosztuje tyle co świeżo wydana gra.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments