Apex Legends w Krakowie na turnieju o 500 000 dolarów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 31.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 31.07.2020, 12:12
500 000 dolarów znajduje się w puli nagród pierwszego dużego eventu esportowego w Apex Legends. Turniej w Krakowie będzie sprawdzianem dla gry Respawn Entertainment, jednak jej wydawcy z Electronic Arts nie mają wątpliwości co do inwestowania w przyszłość produkcji.
apex legends season 2
2 Udostępnień

Turniej Apex Legends o 500 000 dolarów odbędzie się w Krakowie

Jak ogłosiło Electronic Arts, wydawca Apex Legends, w weekend 13-15 września odbędzie się w Krakowie turniej Apex Legends. 240 graczy z 80 drużyn zmierzy się w nim o pulę nagród wynoszącą 500 000 dolarów. – Rywalizacja jest częścią DNA Apex Legends i ten turniej zaprezentuje grę na jej najwyższym poziomie. Nie przestajemy eksplorować wszystkich dróg, dzięki którym gracze i widzowie doświadczać mogą Apex Legends – zadeklarował Chad Grenier, Design Director gry.

Turniej rozegrany zostanie systemem podwójnej eliminacji. W każde rundzie występ danego zespołu ustali, czy ma on kontynuować rozgrywkę z innymi zwycięzcami, spaść do przedziału dla przegranych czy może zostać całkowicie wyeliminowanym z turnieju. Trwało to będzie do wyłonienia dwudziestu zespołów, które ostatecznie zmierzą się o tytuł.

Jak i kiedy oglądać turniej Apex Legends w Krakowie?

Niestety, na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze w jaki sposób Electronic Arts planuje przeprowadzać transmisję z turnieju Apex Legends Preseason Invitational. Organizatorzy obiecują jednak, iż tego typu informacje pojawią się w kolejnych ogłoszeniach. Wiemy za to, iż jest to największy jak dotąd turniej w produkcję Respawn Entertainment. Dzięki niemu Apex Legends dołącza do grona tytułów uczestniczących w programie EA Competitive Gaming.

Po niezwykle udanym starcie gra borykała się z wieloma problemami. Twórcy w pierwszych miesiącach funkcjonowania produkcji na rynku zbanować musieli 770 000 graczy, a przez przyjęty model powolnego i stabilnego rozwoju dochody z Apex Legends drastycznie zmalały. Wciąż jest to jednak na tyle popularna produkcja, aby warto było w nią robić olbrzymie turnieje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments