Assassin’s Creed Kingdom? Witajcie wśród wikingów!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 7.04.2019, 10:46 Aktualizacja: 7.04.2020, 10:46
Jeżeli również oczekujecie z niecierpliwością na kolejne wieści o popularnej franczyzie Ubisoftu, mamy dla was świetną wiadomość. Wiarygodne źródła podają, że Assassin's Creed Kingdom (kodowa nazwa przyszłego produktu) przeniesie nas do świata wikingów. Szał berserkera przebije spartański kopniak?
19 Udostępnień

Nowy Assassin’s Creed ani w Rzymie, ani w Japonii

W bieżącym roku nie dostaniemy możliwości przeniesienia się do kolejnego świata z bestsellerowej serii Ubisoftu. O dwuletniej przerwie we franczyzie jeszcze przed premierą Assassin’s Creed Odyssey na targach Gamescom 2018 wypowiadał się CEO Ubisoftu, Yves Guillemot. – Wydaliśmy jedną grę rok temu i wydajemy jedną w tym roku, ale nie zamierzamy wypuścić pełnoprawnego Asasyna w następnym. Obecna sytuacja jest możliwa dlatego, że zespoły producenckie pracowały oddzielnie i dlatego też mamy teraz dwie gry rok po roku – stwierdził podczas prezentacji Odyssey.

assassin's creed w japonii c

Mimo iż pracownicy Ubisoftu nie puszczają pary z ust co do umiejscowienia kolejnej odsłony serii, nie przeszkadza to graczom i dziennikarzom w szukaniu odpowiedzi na pytanie o losy franczyzy. Jeszcze przed premierą Odyssey zastanawialiśmy się nad następną grą Assassin’s Creed w Japonii, ale szeroko zakrojona kampania marketingowa hitu z akcją rozgrywającą się w starożytnej Grecji niczego nie rozstrzyga. Kolejne pogłoski na temat powstającego i obdarzonego wyłącznie kodową nazwą tytułu skupiały się głównie na starożytnym Rzymie (co stworzyłoby idealną trylogię antycznego motywu wraz z Origins oraz Odyssey), ale bardzo prawdopodobne jest umiejscowienie Assassin’s Creed Kingdom w klimatach nordyckich.

Assassin’s Creed Kingdom przeniesie nas do świata wikingów?

Ubiegłoroczny sukces hitowej gry Sony sprzedawanej na wyłączność (przypomnijmy, że God of War został grą roku Developers Choice Awards oraz zwyciężył BAFTA 2019 w tej samej kategorii) prawdopodobnie ponownie otworzy branżę gier na nordyckie klimaty. A przynajmniej tak sugerują przecieki, które umiejscawiają kolejną część serii Assassin’s Creed w świecie wikingów. A wszystko zaczęło się od screena z The Division 2, który przedstawia postać trzymającą Jabłko Edenu – artefakt istotny w fabularnych realiach franczyzy Ubisoftu. To nie pierwsza wskazówka tego typu, gdyż przed rokiem wyciekła grafika (stanowiąca główną ilustrację niniejszego artykułu), która miała być jednak według Ubisoftu wyłącznie koncepcyjną zabawą zatrudnionych artystów.

assassin's creed kingdom

Według dwóch niezależnych źródeł poważanego serwisu Kotaku, easter egg z nowego loot-shootera faktycznie wskazuje na umiejscowienie nowej gry z serii. Według redaktorów portalu, Assassin’s Creed Kingdom naprawdę ma być oparty na motywach typowo wikińskich, a więc po raz kolejny zawierać elementy marynistyczne. Czy legendarny już spartański kopniak z Odyssey znajdzie tu swój berserkerski odpowiednik? Miejmy nadzieję, bo połączenie nordyckich mitów z asasyńską fabułą może być równie ekscytujące jak klimaty rzymskie czy japońskie!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments