Assassin’s Creed Odyssey za darmo w Project Stream

Michał Małysa Gry Publikacja: 10.10.2018, 7:19 Aktualizacja: 12.11.2020, 11:35
Streaming gier na żądanie wprost z chmury coraz bliżej! Znamy już pierwsze szczegóły Project Stream testowanego właśnie przez Google. Assassin's Creed Odyssey za darmo to oczywiście najbardziej medialna część projektu, ale warte odnotowania są także inne szczegóły. Na czym w ogóle to polega?
assassin's creed odyssey za darmo a
0 Udostępnień

Streaming, czyli gry na żądanie wprost z chmury

Choć wśród polskich graczy rozpowszechnia się coraz bardziej termin „streaming gier”, na świecie dominuje określenie „cloud gaming”. Chmura jest obecnie najgorętszym technologicznym terminem używanym w mainstreamie i nie ma w tym nic dziwnego. Coraz szybszy internet pozwala firmom oraz prywatnym użytkownikom na łatwy dostęp do danych z każdego zakątka świata. Jeszcze mniejsze zaskoczenie budzi fakt, że chmurę postanowiła wykorzystać branża rozrywkowa. Wiele osób słysząc o Assassin’s Creed Odyssey za darmo zaczęło mocno interesować się nieco egzotyczną dziś kwestią, która stanie się za chwilę normą i codziennością. Zadba o to przede wszystkim Project Stream.

premiera assassin's creed odyssey

Streaming gier, cloud gaming czy gry na żądanie to termin określający sposób dystrybucji gier podobny do stanowiących już standard usług VOD. Podobnie jak one kieruje obraz z gry video na komputer, konsolę czy urządzenie przenośne. Z tą tylko różnicą, że w tym przypadku do odbioru dochodzi jeszcze informacja zwrotna, czyli zwyczajny akt grania w grę. Dzięki tej technologii nieistotne staną się potencjalnie wymagania sprzętowe czy nawet mus posiadania konsoli – za większość procesów odpowiadał będzie bowiem serwer przechowujący daną grę.

Google rozpoczyna testy od udostępnienia Assassin’s Creed Odyssey za darmo

Pierwsze plany stworzenia usługi streamingu gier datować można na początek trzeciego tysiąclecia, a od jakiegoś czasu możliwości oferowane przez tę technologię mogliśmy testować w solidnej usłudze GeForce Now. Prawdziwy hype wywołała jednak wieść o wkroczeniu do gry dwóch technologicznych gigantów. Microsoft zapowiedział pierwsze testy usługi Project xCloud na przyszły rok. Google ruszyło z nimi szybciej, oferując betatesterom Project Stream możliwość gry w Assassin’s Creed Odyssey za darmo.

Pierwsi zakwalifikowani do projektu gracze ujawnili właśnie szczegóły swojego udziału w Project Stream. Według mejla wysłanego przez Google, w Assassin’s Creed Odyssey za darmo grać będą mogli do 15 stycznia. Po tym okresie stracą dostęp do gry i nie będą mogli kontynuować rozgrywki na standardowej wersji gry po wczytaniu save’ów. Wszystko odbywać się będzie za pośrednictwem przeglądarki Google Chrome, a w rozruszaniu rozgrywki pomogą zakwalifikowanym dziesięciodolarowe bony na mikrotransakcje w grze.

Miejmy nadzieję, że betatesty wypalą i usługi Google oraz Microsoftu jak najszybciej trafią do szerszej publiczności.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments