Borderlands 3 znika z Epic Games Store

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.05.2019, 14:00 Aktualizacja: 19.05.2020, 10:39
Zamieszanie związane z bombardowaniem negatywnymi recenzjami Borderlands 3 na Steamie to już bardzo odległa afera, jednak wydawca gry po raz kolejny może spotkać się z wyrazami niechęci ze strony graczy. Borderlands 3 zostało bowiem wycofane z Epic Games Store. Na całe szczęście – tymczasowo.
borderlands 3 zapowiedz
8 Udostępnień

2K Games wycofuje Borderlands 3 z Epic Games Store

Pamiętacie burzę związaną z zemstą graczy na twórcach Borderlands 3? Gry 2K Games były masowo bombardowane negatywnymi recenzjami na Steamie tylko dlatego, że twórcy zdecydowali się na czasową wyłączność Borderlands 3 dla Epic Games Store. Teraz zaś przedsprzedaż gry została na tej platformie wstrzymana. Co się stało?

Wycofanie Borderlands 3 z Epic Games Store ma związek z olbrzymią promocją, która właśnie ruszyła w sklepie z cyfrowymi wersjami gier. Na wszystkie gry kosztujące więcej niż 15 dolarów platforma oferuje obecnie 10 dolarów zniżki. Nie podoba się to wydawcom zapowiedzianych gier, więc czasowo wstrzymują przedsprzedaż tworzonych przez siebie hitów.

Nie tylko Borderlands 3 znikło z Epic Games Store

Oprócz Borderlands 3 najgłośniejszy był jak dotychczas przypadek wycofania z Epic Games Store głośnej i powszechnie wyczekiwanej gry Vampire The Masquerade: Bloodlines 2. Listę te poszerzają również mniej rozpoznawalne tytuły, jak chociażby Oxygen Not Included wydawane przez Klei Entertainment.

Chociaż wydawcy nie potwierdzają oficjalnie, że to właśnie promocja stoi za wycofaniem Borderlands 3 czy Bloodlines 2 z Epic Games Store, trudno dopatrywać się w tym innych pobudek. Gracze, którzy nabyli te gry z oferowaną przez EGS zniżką, nie muszą się jednak obawiać. 2k Games stojące za sieciową strzelanką i Paradox Interactive wydające Wampira obiecały, że zakupione egzemplarze sprzedane zostaną po niższej cenie.

Źródło: COGconnected. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments