Borderlands 3 bije rekordy sprzedaży!

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 25.09.2019, 11:00 Aktualizacja: 25.09.2019, 11:00
Wydawca 2K odpowiedzialny za dystrybucję kolejnej odsłony serii Borderlands nie ma powodów do narzekania. Borderlands 3 okazało się być bestsellerem. Szczególnie szokują dane ze sprzedaży na PC i stosunek sprzedaży cyfrowej do pudełkowej.
borderlands 3 na pc
5 Udostępnień

Najlepiej sprzedająca się gra w historii 2K – Borderlands 3

Najnowsza odsłona serii przebiła wynik Borderlands 2 o 50% już w pierwszym tygodniu po premierze. Pięć milionów kopii sprzedało się w ciągu 5 dni. Dzięki temu to najlepiej sprzedająca się gra 2K w historii. 2K to, przypomnijmy, wydawca serii gier takich jak NBA 2K, Cywilizacja, BioShock czy recenzowany przez Zagrano XCOM. Gra przyniosła już 1 miliard dolarów zysku.

Nowy Borderlands jest również rekordowy z innego względu. Aż 70% transakcji sprzedaży gry odbyło się online. To najwyższy wynik w historii spośród tytułów wydanych na wiele platform i przez wiele kanałów dystrybucji (innych, niż cyfrowy). Rekordowa była również liczba preorderów. Borderlands 3 przebił wszelkie oczekiwania, szczególnie w segmencie PC.

Borderlands 3 rekordowy również na Twitchu

Borderlands 3 w dniu premiery był najchętniej oglądaną grą na Twitchu i zachował od tego czasu pozycję w top 5. Już teraz zdołał wygenerować 14 milionów obejrzanych godzin rozgrywki. To ponad połowa godzin, przez które był oglądany Borderlands 2 w ciągu 7 lat od premiery. Ciekawe, jakie jeszcze rekordy uda się pobić najnowszej odsłonie serii Gearbox Software. Musimy pamiętać przecież, że nie ruszyły jeszcze pierwsze eventy. Bloody Harvest odbędą się jednak już w październiku i liczymy na wykręcenie kolejnych świetnych liczb, szczególnie biorąc pod uwagę pozytywne nastawienie fanów strzelanek do tego typu imprez!

Pozytywne oceny Borderlands 3 wydały m.in. IGN oraz Forbes, a jeszcze kilka dni przed premierą ocena krytyków w agregacie Metacritic oscylowała wokół 85/100. Oprócz PC, Xbox One i PS4 gra ma pojawić się również w spodziewanej wkrótce usłudze Google Stadia. Wiele mówi się także o ewentualnej możliwości rozgrywki międzyplatformowej, choć wydaje się, że nieco jeszcze na to poczekamy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments