Bored Games – gry planszowe na giełdzie!

Michał Małysa Gry planszowe Publikacja: 15.07.2019, 16:30 Aktualizacja: 15.07.2020, 16:25
W portfolio związanego z polskimi producentami gier wideo RLTY Investments znajdowały się będą trzy spółki. Do Movie Games oraz Hydra Games dołącza teraz Bored Games. Gry planszowe mają być elementem dywersyfikującym portfolio, ale doskonale wpisują się też w rozrywkowy charakter RLTY.
bored games gry planszowe
0 Udostępnień

Bored Games wprowadza gry planszowe na parkiet

Producent polskich gier planszowych na giełdzie? Taką propozycję dla inwestorów przygotowuje RLTY Investments, w którego portfolio znajduje się już giełdowa spółka Movie Games (dwunaste miejsce w rankingu polskich twórców gier według Forbesa) oraz studio deweloperskie Hydra Games, zajmujące się produkcją gier wideo poświęconych tematom społecznym. Na tym jednak nie koniec growych planów firm skupionych wokół RLTY. Teraz na parkiet wkroczyć mogą dzięki Bored Games gry planszowe.

Czemu akurat gry planszowe znaleźć mogą się w centrum zainteresowań potencjalnych inwestorów? – Rynek gier planszowych rośnie w coraz większym tempie. Jeszcze kilka lat temu to było 8 procent w skali roku, w 2018 wzrost przekroczył 30 procent. Bardzo się z tego cieszę, bo z grami w różnej formie jestem związany od 30 lat, a teraz mogę się oddać swojej pasji, czyli planszówkom – powiedział na briefingu prasowym prezes Bored Games Sebastian Srebro.

Bored Games – gry planszowe z warstwą edukacyjną

Pierwszą grą planszową Bored Games będzie Horror Game Show, mające stanowić połączenie Igrzysk Śmierci z Big Brotherem. – Mogę zdradzić, że nasza pierwsza produkcja, nad którą prace są już w zaawansowanej fazie, to produkcja w konwencji horroru. Gracze wcielą się w milionerów, którzy sponsorują seryjnych morderców. Chcemy nie tylko bawić, ale też dać do myślenia. Psychopaci to nie tylko ci, którzy mają krew na rękach i pianę na ustach. Tacy, którzy dla własnej rozrywki wykorzystują ludzi, często mają dostęp do najgroźniejszej broni, pieniędzy – zapowiedział Srebro.

Wydanie gry umożliwić ma kampania na Kickstarterze. Model biznesowy, który polega na znalezieniu klientów jeszcze przed wydaniem produktu, sprawdził się już w przypadku rozwoju Movie Games. – Dzięki Kickstarterowi praktycznie eliminujemy ryzyko niepowodzenia produkcji w momencie trafienia gry do sprzedaży. Weryfikacja projektu na jego inicjalnym etapie przez obserwację reakcji i zainteresowania potencjalnych jej odbiorców pozwala określić, czy produkcja powinna być kontynuowana, doinwestowana czy może zawieszona. Dotychczas Kickstarter jest dla nas niezawodny, czego dowodzi chociażby sukces kampanii Lust for Darkness poparty późniejszymi znakomitymi wynikami finansowymi – wytłumaczył Mateusz Wcześniak, prezes i współtwórca Movie Games.

Miejmy nadzieję, że gry planszowe Bored Games również trzymały będą przyzwoity poziom!

Źródło: RLTY Investments. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments