Bronie w Red Dead Redemption 2 kluczem do klimatu

Michał Małysa Gry Publikacja: 14.10.2018, 16:07 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:20
Dziki Zachód to idealne miejsce do zaprezentowania najbardziej klimatycznego zestawu narzędzi do zabijania w historii gier. Tak właśnie będą wyglądały bronie w Red Dead Redemption 2, jeżeli rzeczywistość dorówna tym screenom opublikowanym przez Rockstar Games. Zapraszamy na małą ucztę dla oka!
bronie w red dead redemption g
0 Udostępnień

Jak bronie w Red Dead Redemption 2 zachwalają twórcy?

Dobry pitch jest podstawą marketingu, a Rockstar Games potrafi nakręcić hype na swoje produkcje jak nikt inny. Dbałość o detale, głębia oraz możliwość wyboru definiują każdy aspekt gry i nie inaczej jest z uzbrojeniem – zachwalają bronie w Red Dead Redemption 2 twórcy najnowszego przeboju.

bronie w red dead redemption 0

W grze znajduje się pięćdziesiąt unikatowych broni, olbrzymi wachlarz opcji dostosowywania ich do własnego gutu i szeroki wybór różnego rodzaju amunicji polepszającej precyzję, zasięg oraz zadawane obrażenia. Im więcej użyamy danej broni, tym lepiej będzie się spisywała. Jeśli jednak nie będzie na bieżąco oliwiona i czyszczona, zacznie z czasem się niszczyć – kontynuują.

bronie w red dead redemption j

Bronie w Red Dead Redemption 2 odpowiadają za klimat

Jedną z najistotniejszych funkcji, którą pełnić będą bronie w Red Dead Redemption 2, to zwiększanie poczucia pełnej immersji. W świat gry zanurzymy się znacznie głębiej dzięki milionowi szczególików związanych z użytkowaniem całej gamy uzbrojenia.

bronie w red dead redemption a

Różne typy broni sprawdzą się w odmiennych sytuacjach. Nie chodzi tu wyłącznie o dość oczywisty wybór snajperki z lunetą celowniczą do eliminowania dalekich celów. Cechy poszczególnych broni będą się liczyły nie tylko w przypadku odległości, ale też pod względem rodzaju zadawanych obrażeń. Mowa tutaj o tak szczegółowych detalach jak uszkadzanie skóry czy mięsa zwierząt, na które polujemy!

bronie w red dead redemption i

Nikogo nie zdziwi w przypadku produkcji od Rockstar Games szeroka gama ulepszeń i dodatków, którymi możemy wpływać na wygląd broni. Bronie w Red Dead Redemption 2 będziemy mogli zmieniać pod kątem każdego z elementów dowolnego pistoletu: magazynku, bębenka, spustu, lufy, wszystkiego! Kierowany przez nas bohater nie będzie nosił oczywiście całego uzbrojenia na plecach. Przed opuszczeniem bazy czy odejściem od konia potencjalnie przydatny ekwipunek należy wziąć ze sobą.

bronie w red dead redemption e

Mechanika strzelania w Red Dead Redemption 2 wygląda na niezwykle widowiskową

bronie w red dead redemption n

Na mechanikę strzelania wpłynie nie tylko wspomniane zróżnicowanie, jakie oferują bronie w Red Dead Redemption 2. Jasne, dobranie odpowiedniego uzbrojenia czy pistoletu będzie niezwykle istotne, ale to kwestia wyłącznie klimatu i „realizmu”. Znacznie istotniejsza wydaje się Dead Eye, czyli mechanika strzelania sama w sobie stanowiąca potężną broń.

Dzięki systemowi Dead Eeye na kilka chwil zwolnimy w czasie walki czas i będziemy mogli dokładnie oznaczyć miejsca, w które Arthur Morgan wystrzeli. Cieszy fakt, że sama mechanika szybko się nie znudzi, gdyż będzie się rozwijała wraz z postępami w grze. Najpierw celować będzie automatycznie, ale z czasem pozwoli na precyzyjny wybór części ciała wrogów, szczególnie tych pozwalających na zabicie przeciwników jednym strzałem.

bronie w red dead redemption l

Jeśli podobnie jak my nie możecie się doczekać tej gry, spróbujcie przygotować się do premiery Red Dead Redemption 2 z naszym poradnikiem!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments