Brytyjskie Codemasters wykupione. Take-Two przejmuje twórców serii Dirt oraz Grid

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.11.2020, 14:02 Aktualizacja: 14.12.2021, 13:18
Wygląda na to, że nie tylko Microsoft wybrał się w ostatnim czasie na zakupy. Take-Two, jeden z największych i najlepiej zarabiających wydawców w przemyśle elektronicznej rozrywki, przejmie brytyjskie Codemasters. Transakcja planowo zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku fiskalnego, a kadra kierownicza firmy nie ulegnie zmianom.
dirt 5 - premiera gry już w październiku!
0 Udostępnień

Take-Two rośnie w siłę

W ostatnim czasie tematem numer jeden w kwestii przejęć studiów growych było kupno Bethesdy przez Microsoft, a niedawno pojawiły się również plotki o dalszych zakupach Giganta z Redmond, które tym razem miały dotyczyć któregoś z japońskich studiów.

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się dość niespodziewana informacja, z której wynikało, że Take-Two planuje przejąć Codemasters, a teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że transakcja ma być tematem głosowania na najbliższym zebraniu zarządu brytyjskiej firmy. Jej prezes, Gerhard Florin, a także inni dyrektorzy spółki, zachęcali akcjonariuszy do sprzedaży udziałów Codemasters słowami:

Mając wiodącą pozycję na rynku gier wyścigowych, zarząd firmy Codemasters jest głęboko przekonany, że spółka skorzysta z szerokich możliwości Take-Two, które pomogą napędzać jej długoterminowy sukces. Zarząd Codemasters, rekomendując tę ​​ofertę akcjonariuszom, wierzy, że leży to w najlepszym interesie wszystkich interesariuszy spółki.

Dokładna kwota transakcji nie jest znana, ale według najnowszych danych ma to być 726 milionów funtów, czyli około 3,63 miliarda złotych. Przejęcie zakończyć ma się do końca bieżącego roku finansowego, czyli do 31 marca 2021 roku. Dalsze szczegóły na temat tego, jaką przyszłość czeka Codemasters, są oczywiście nieznane, ale według wstępnych informacji większość obecnej kadry kierowniczej ma pozostać na swoich stanowiskach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments