Bulletstorm 2 powstanie? Polacy są na tak

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 4.07.2019, 17:00 Aktualizacja: 4.07.2020, 15:45
W gorączce prac nad Outriders twórcy ze studia People Can Fly nie zapominają o swoim ulubionym dziele. Ich zdaniem Bulletstorm 2 jak najbardziej powinien powstać, chociaż póki co priorytetem jest gra tworzona na zamówienie Square Enix. Wrócilibyście do świata szalonej strzelanki?
bulletstorm 2 powstanie?
24 Udostępnień

Kolejna gra ze znaczkiem „dobre, bo polskie”

Bulletstorm to kolejna gra, którą wymieniać można jako potwierdzenie tezy, że „Polak potrafi”. Gracze PlayStation przekonać mogli się o tym w ramach korzystania z abonamentu PS Plus na listopad 2018. Szalony i niezwykle szybki shooter uzupełniony o elementy walki wręcz sprawił, że listopadowa oferta była jedną z lepszych w zeszłym roku.

bulletstorm 2 powstanie?

Od powstania gry minęło już jednak osiem lat, więc nie jest to produkcja najnowsza, nawet jeżeli dostępny w PS Plus remaster z 2017 roku sprawiał wrażenie nowoczesnego. Jak się jednak okazuje, istnieją szansę na powstanie Bulletstorm 2. Szef studia People Can Fly wypowiedział się na ten temat w wywiadzie, do którego pretekst stanowił zapowiedziany na sierpień remaster gry na Nintendo Switch.

Bulletstorm 2? Twórcy są na tak!

Czy twórcy gotowi byliby na stworzenie Bulletstorm 2? Sebastian Wojciechowski, CEO firmy People Can Fly, otwarcie zadeklarował to w wywiadzie dla portalu Eurogamer.net. – Nadal, jak łatwo zauważyć [po remasterze oraz wersji na Switcha], trzymamy tę markę głęboko w naszych sercach. Chcielibyśmy, aby miała drugie życie. Wciąż nie wiemy, co miałoby to dokładnie oznaczać, ale zważywszy na posiadanie przez nas praw do serii, jej rozpoznawalność oraz popularność wśród fanów, zdecydowanie chcielibyśmy coś z tym zrobić – stwierdził.

Co stoi zatem na przeszkodzie? Studio skupia się obecnie na produkcji Outriders. Gra tworzona na zlecenie Square Enix ukazać ma się w 2020 roku, a w pracach nad nią brać ma udział nawet do pięciuset ludzi! Wojciechowski nie ukrywa, że jest to projekt duży nie tylko dla samego People Can Fly. Nie możemy zatem doczekać się trzeciego kwartału przyszłego roku!

Źródło: Eurogamer.net. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments