CD Projekt RED staje po stronie LGBT+. 5 najgorszych reakcji polskich graczy
CD Projekt RED twardo opowiada się po stronie LGBT
Środowisko graczy, które mimo reprezentowania pełnego przekroju ideowych postaw od lat uważane jest za raczej konserwatywne i dalekie od postępowych ideałów, musiało przełknąć dziś naprawdę gorzką pigułkę. A przynajmniej ta jego część, która z różnych powodów łączy bycie zapalonym graczem z sianiem nienawiści, czego przykładów nie brak w komentarzach na gamingowych portalach czy nawet recenzjach gier, obniżających oceny za oddanie w fabule przebojów AAA głosu bohaterom nieheteronormatywnym.
Największa spółka warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, będąca niekwestionowanym czempionem polskiej gospodarki, zmieniła dziś swoje zdjęcie profilowe na swoim profilu Facebookowym. Logo CD Projekt RED widnieje teraz na tle tęczowej flagi, co stanowi jasny znak wsparcia dla środowisk LGBT+.
Gepostet von CD PROJEKT RED am Montag, 15. Juni 2020
Czerwiec jest standardowo miesiącem, w którym wielkie firmy przywdziewają tęczowe barwy, upamiętniając zamieszki w Stonewall pod koniec lat 60., kluczowe dla amerykańskiej walki o respektowanie praw osób z tych środowisk. W Polsce taka deklaracja nabiera jednak większej mocy po ostatnim weekendzie, gdy starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda na jednym z wieców podkreślał, że „próbuje nam się wmówić, że LGBT to ludzie, a to ideologia”.
Najgorsze reakcje na zmianę profilówki przez CDPR
Chociaż już kilkanaście minut po zmianie profilówki na tęczową znalazło się pod nią ponad 1000 komentarzy, postanowiliśmy przedrzeć się przez nie i wybrać dla was kilka najbardziej jaskrawych przykładów tego, jak w niezbyt mądry sposób można zareagować na jasną deklarację CD Projekt RED.
Co wybraliśmy?
1. Jawne i obrzydliwe porównywanie osób LGBT do zwierząt.
2. Oczekiwanie od CD Projekt RED sprzeciwu wobec LGBT, bo jest to „niegrzeczne”
3. Łączenie deklaracji CD Projekt RED z ruchem Black Lives Matter
4. Przekonywanie, że CDPR oraz LGBT tak naprawdę szkodzą osobom nieheteronormatywnym
5. Pretensje do politycznej gry o to, że jest… polityczna
Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie komentarze utrzymane były w tym tonie. Co więcej, mnóstwo osób śledzących profil CD Projekt RED na Facebooku chwaliło decyzję o wyrażeniu wsparcia dla środowisk LGBT przez firmę.
Nie ma co skupiać się na hejterach a na ludziach którzy są po prostu dobrzy. 🙂
Nie ma to jak narzekać na politykę w grach, a po chwili odpalić sobie pierwszą lepszą grę strategiczną, zacząć zarządzać gospodarką, administracją i armią oraz planować podbój świata 😛