CD Projekt RED staje po stronie LGBT+. 5 najgorszych reakcji polskich graczy

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.06.2020, 15:34 Aktualizacja: 15.06.2021, 15:47
W ostatnich dniach polską debatę publiczną zdominował temat LGBT. Po stronie środowisk i osób nieheteronormatywnych jasno opowiedział się dziś CD Projekt RED, logo firmy umieszczając na tle tęczowej flagi. Wywołało to spory odzew ze strony polskich graczy, a wśród tysięcy komentarzy znalazły się i te poniżej wszelkiej krytyki.
CD Projekt RED popiera LGBT na Facebooku!
0 Udostępnień

CD Projekt RED twardo opowiada się po stronie LGBT

Środowisko graczy, które mimo reprezentowania pełnego przekroju ideowych postaw od lat uważane jest za raczej konserwatywne i dalekie od postępowych ideałów, musiało przełknąć dziś naprawdę gorzką pigułkę. A przynajmniej ta jego część, która z różnych powodów łączy bycie zapalonym graczem z sianiem nienawiści, czego przykładów nie brak w komentarzach na gamingowych portalach czy nawet recenzjach gier, obniżających oceny za oddanie w fabule przebojów AAA głosu bohaterom nieheteronormatywnym.

Największa spółka warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, będąca niekwestionowanym czempionem polskiej gospodarki, zmieniła dziś swoje zdjęcie profilowe na swoim profilu Facebookowym. Logo CD Projekt RED widnieje teraz na tle tęczowej flagi, co stanowi jasny znak wsparcia dla środowisk LGBT+.

Gepostet von CD PROJEKT RED am Montag, 15. Juni 2020

Czerwiec jest standardowo miesiącem, w którym wielkie firmy przywdziewają tęczowe barwy, upamiętniając zamieszki w Stonewall pod koniec lat 60., kluczowe dla amerykańskiej walki o respektowanie praw osób z tych środowisk. W Polsce taka deklaracja nabiera jednak większej mocy po ostatnim weekendzie, gdy starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda na jednym z wieców podkreślał, że „próbuje nam się wmówić, że LGBT to ludzie, a to ideologia”.

Najgorsze reakcje na zmianę profilówki przez CDPR

Chociaż już kilkanaście minut po zmianie profilówki na tęczową znalazło się pod nią ponad 1000 komentarzy, postanowiliśmy przedrzeć się przez nie i wybrać dla was kilka najbardziej jaskrawych przykładów tego, jak w niezbyt mądry sposób można zareagować na jasną deklarację CD Projekt RED.

Co wybraliśmy?

1. Jawne i obrzydliwe porównywanie osób LGBT do zwierząt.

CD Projekt Red wspiera LGBT

2. Oczekiwanie od CD Projekt RED sprzeciwu wobec LGBT, bo jest to „niegrzeczne”

CD Projekt Red wspiera LGBT

3. Łączenie deklaracji CD Projekt RED z ruchem Black Lives Matter

CD Projekt Red wspiera LGBT

4. Przekonywanie, że CDPR oraz LGBT tak naprawdę szkodzą osobom nieheteronormatywnym

CD Projekt Red wspiera LGBT

5. Pretensje do politycznej gry o to, że jest… polityczna

CD Projekt Red wspiera LGBT

Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie komentarze utrzymane były w tym tonie. Co więcej, mnóstwo osób śledzących profil CD Projekt RED na Facebooku chwaliło decyzję o wyrażeniu wsparcia dla środowisk LGBT przez firmę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
3 lat temu

Nie ma co skupiać się na hejterach a na ludziach którzy są po prostu dobrzy. 🙂

Kamil
Kamil
3 lat temu

Nie ma to jak narzekać na politykę w grach, a po chwili odpalić sobie pierwszą lepszą grę strategiczną, zacząć zarządzać gospodarką, administracją i armią oraz planować podbój świata 😛