Civilization VI z trybem battle royale. Co przyniesie Red Death?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.09.2019, 18:00 Aktualizacja: 11.09.2020, 18:11
Cywilizacja znana jest z przyciągania graczy na długie godziny, a najnowsza aktualizacja może nas przykuć do ekranów na jeszcze dłużej. Wrześniowy update uzupełni bowiem grę o tryb battle royale Red Death. Bo skoro dało się go zaimplementować do Mario czy Flappy Birds...
civilization vi battle royale red death
12 Udostępnień

Battle royale w trybie Red Death

Skoro tryb battle royale implementowany był już w takich produkcjach jak Super Mario czy Flappy Birds, czemu gorsza miałaby być Cywilizacja? Tryb Red Death jest tym ciekawszy, że nie będzie to żaden mod stworzony przez fanów, lecz jak najbardziej realny dodatek zaimplementowany przez twórców Civilization VI. Ogłoszone zostało to na najnowszym trailerze.

Studio Firaxis Games postawiło w tym przypadku na wariant humorystyczny, ale opis fabularnej otoczki trybu Red Death brzmi całkiem serio. Gracze Civilization VI wrzuceni zostaną w nim do postapokaliptycznej wizji świata, w której unikatowe frakcje starają się opuścić skazaną na zagładę kulę ziemską. Aby tego dokonać, będą musieli wyprzedzić przedstawicieli innych „cywilizacji” w wyścigu do ostatniego statku opuszczającego ziemską orbitę.

Civilization VI wciąż żyje!

Wydane w 2016 roku Sid Meier’s Civilization VI jest kolejną odsłoną kultowej serii turowych strategii, w której gracze na przestrzeni tysięcy laty rozwijają od jednego małego miasta tytułową Cywilizację. Podobnie jak mające niedawno premierę Age of Wonders: Planetfall, jest to typowa gra oparta na czterech filarach: eksploracji świata gry, ekspansji naszego państwa, eksploatacji zasobów z podbitych terenów oraz eksterminacji kolejnych przeciwników.

Jako że tytuły z tej serii znane są z olbrzymiego potencjału do ogrywania ich w nieskończoność, gra mimo trzech lat od premiery jest wciąż żywa. To kwestia nie tylko częstych update’ów, które poprawiają balans rozgrywki oraz wnoszą nowinki równie ciekawe jak tryb battle royale Red Death. Civilization VI doczekało się także dwóch pełnoprawnych dodatków od studia Firaxis Games. W 2018 roku pojawiło się rozszerzenie Rise and Fall, dodające do rozgrywki nowe nacje, a w lutym tego roku wyszedł dodatek Gathering Storm, skupiający się przede wszystkim na zmianach klimatycznych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments