Cyberpunk 2077. Soundtrack pełen gwiazd!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 20.04.2020, 15:48 Aktualizacja: 22.04.2021, 9:56
W grze liczy się wiele aspektów – fabuła, grywalność, charakterystyka postaci, warstwa wizualna, trudność wykonywanych misji… Równie istotnym elementem, o który także należy zadbać, jest muzyka. Nierzadko dodatkowy bohater opowieści. Przybliżamy informacja o ścieżce dźwiękowej w nowym projekcie CD Red Projekt. Co wiemy o soundtracku w Cyberpunk 2077?
soundtrack cyberpunk 2077
11 Udostępnień

Kogo posłuchamy na soundtracku Cyberpunk 2077?

W popularnym serwisie Spotify można trafić na życzeniowe zestawienia utworów opatrzone szyldem „Cyberpunk 2077”. W przykładowych propozycjach (tzw. unofficial playlist) znalazły się utwory rozmaitych zespołów, m.in. giganta heavy metalu Judas Priest, czołowego przedstawiciela rocka industrialnego Nine Inch Nails czy innych równie popularnych artystów jak Billy Idol albo będącego obecnie w zawieszeniu ze swoją działalnością zespołu Linkin Park.

Premiera Cyberpunk 2077 została przesunięta na wrzesień bieżącego roku i prawdopodobnie dopiero wtedy poznamy pełen zestaw dźwięków z gry. Oczywiście na ścieżce dźwiękowych nie należy się spodziewać owoców twórczości powyżej wskazanych muzyków. Nie zmienia to jednak faktu, że zabawa w tworzenie rozmaitych playlist dowodzi ogromnego zainteresowania najnowszym projektem studia CD Projekt Red.

Oficjalna lista wykonawców, którą poznaliśmy w grudniu zeszłego roku, prezentuje się następująco:

 • Run the Jewels
 • Refused
 • Grimes
 • ASAP Rocky
 • Gazelle Twin
 • Ilan Rubin
 • Richard Devine
 • Nina Kraviz
 • Deadly Hul
 • Rat Boy
 • Tina Guo

Dobór muzyki adekwatny do klimatu Night City

Twórcom gry zależało na tym, aby przygotowana specjalnie dla ich projektu muzyka idealnie wpasowała się w nastrój oraz charakter Night City – miasta niebezpiecznego, opanowanego przez gangi i inne ugrupowania przestępcze. To także miejsce zróżnicowane kulturowo, etnicznie i klasowo, w którym nigdy nie jest nudno i nieustannie mnóstwo się dzieje.

W efekcie także towarzysząca graczom muzyka z soundtracku Cyberpunk 2077 ma być różnorodna i można rzec, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie cięższego, metalowego brzmienia, dynamicznej elektroniki, uspokajającego i skrojonego do kontemplacji ambientu. Pojawią się zarówno partie gitarowe, jak i elementy smyczkowe. Nie zabraknie również tego, z czego Nowy Jork słynie na całym świecie – rapu.

Nad wszystkim czuwał Marcin Przybyłowicz – autor muzyki do Wiedźmina. W 2016 roku autor soundtracku do serii gier o Wiedźminie był najczęściej słuchanym polskim twórcą przez zagranicznych użytkowników popularnego serwisu Spotify. Sam soundtrack nie miał też problemu z trafieniem na naszą listę najlepszych soundtracków z gier!

Cyberpunk 2077 ukaże się na rynku 17 września na PC i Google Stadia, a także konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. W późniejszym terminie możemy spodziewać się premiery na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments