Cykl Inkwizytorski Piekary w grze? I to niejednej!

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 15.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 15.07.2020, 13:45
Fani polskiego fantasy mogą się cieszyć na kolejne produkcje na podstawie popularnych serii książek. Tym razem rodzimi deweloperzy wezmą na warsztat Cykl Inkwizytorski Piekary. W grach studia The Dust przeniesiemy się do świata, w którym Chrystus nie umarł na krzyżu i skąpał świat w ogniu.
cykl inkwizytorski piekary w grach
0 Udostępnień

Kolejny polski hit na podstawie książek?

Jak donosi portal Money.pl na podstawie informacji agencji ISBnews, polscy twórcy gier ze studia The Dust pozyskali spore pieniądze na zrealizowanie gier osadzonych w uniwersum Cyklu Inkwizytorskiego. To seria książek Jacka Piekary osadzona w alternatywnej wizji europejskiego średniowiecza. Główny bohater powieści i opowiadań, inkwizytor Mordimer Madderin, jest stróżem boskiego prawa w świecie, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża i ukarał swoich prześladowców.

Chociaż pod względem literackim słynnego na cały świat Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego nie powinno się stawiać w jednym rzędzie z Cyklem Inkwizytorskim Piekary, w grach opowieści o świecie Madderina jak najbardziej mogą się sprawdzić. Inwestor nie miał więc oporów przed wyłożeniem na przyszłe dzieło The Dust sporych pieniędzy. To 3 mln zł w formule project finance, wypłacane w transzach od lipca 2019 r. do stycznia 2022 r. Na co pójdą?

Cykl Inkwizytorski Piekary w grach – w liczbie mnogiej

Podstawą Cyklu Inkwizytorskiego Piekary w formie gry ma być duża produkcja (przypuszczalnie z segmentu AAA) na PlayStation 4 i zapowiadane dopiero PlayStation 5, Xbox One oraz PC. Autor ściśle współpracować ma nad projektem z deweloperami z The Dust, ponieważ w planach mają utworzenie na podstawie bogatej twórczości (nakładem Fabryki Słów ukazało się już 12 książek z Cyklu) możliwie jak największej franczyzy.

Jak wyglądał będzie więc Cykl Inkwizytorski Piekary w grach? Oprócz zaplanowanej serii gier na PC i konsole, The Dust wyprodukować chce również tytuł na urządzenia przenośne. Dla deweloperów z polskiego studia jest to najbardziej naturalne środowisko, bowiem w portfolio twórców znajdują się przede wszystkim darmowe gry z segmentu mobile.

Źródło: Money.pl. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments