Czarnobyl od HBO GO już 7 maja. Dziś mija 33 rocznica wybuchu

Michał Małysa Seriale Publikacja: 26.04.2019, 16:11 Aktualizacja: 26.04.2020, 16:12
W 33 rocznicę tragicznego wybuchu w elektrowni jądrowej warto przypomnieć o zbliżającej się premierze miniserialu Czarnobyl od HBO GO. Jako że trafi on na platformę 7 maja, więc śledztwo współprowadzone przez radzieckie wcielenie Emily Watson będziemy mogli obejrzeć już niedługo.
czarnobyl hbo go
4 Udostępnień

Miniserial HBO GO Czarnobyl już 7 maja

28 kwietnia 1986 w ukraińskiej elektrowni jądrowej wydarzyła się tragedia, o której pamiętamy doskonale po dziś dzień. Miniserial HBO GO Czarnobyl będzie fabularyzowaną wizją śledztwa, które zostaje podjęte po katastrofie. Czy Emily Watson będzie w stanie dociec prawdy w Związku Radzieckim? Oprócz odgrywanej przez nią Ulany Khomyuk, fizyczki dążącej za wszelką cenę do odkrycia prawdy na temat wybuchu w Czarnobylu, kluczowe role w serialu odgrywali będą kremlowski aparatczyk Borys Szczerbina (Stellan Skarsgard) oraz Walerij Legasow (Jared Harris), radziecki fizyk jądrowy, który jako pierwszy zrozumiał konsekwencje wybuchu.

czarnobyl hbo go

W pozostałych rolach występują: Paul Ritter (Lovesick) jako zastępca głównego inżyniera Czarnobyla Anatolij Diatlow, Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami) jako Ludmiła Ignatenko, mieszkanka miasta Prypeć i żona strażaka, który wziął udział w akcji ratowniczej, Adrian Rawlins (Harry Potter i Insygnia Śmierci) jako główny inżynier elektrowni w Czarnobylu Mikołaj Fomin oraz Con O’Neill (Rozpustnice) jako dyrektor elektrowni Wiktor Bruchanow.

Dziś mija 33 rocznica wybuchu w Czarnobylu

Dziś, 26 kwietnia 2019 roku, mija trzydziesta trzecia rocznica wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka, a jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu.

Źródło: HBO, Grafika: HBO

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments