Czym jest Deathloop? Twórca Dishonored tłumaczy założenia nowej gry

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 2.03.2021, 12:04 Aktualizacja: 2.03.2022, 12:29
Zapowiedziane podczas E3 2019 Deathloop to nowy projekt od Arkane Studios, twórców wielokrotnie nagradzanej serii Dishonored czy remake’u Preya. Gra ma ukazać się już w maju bieżącego roku, dlatego deweloperzy przygotowali materiał, w którym tłumaczą główne założenia swojej nowej produkcji. Deathloop wymagać będzie od graczy metodycznego działania i uczenia się na własnych błędach.
premiera Deathloop już na PS5!
0 Udostępnień

yPremiera tylko na PS5 i PC

Bethesda przygotowała materiał z nadchodzącego Deathloop, nowej gry francuskiego studia Arkane Studios, które w poprzednich latach stworzyło Dishonored czy remake Preya. Obydwa projekty spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów, a teraz deweloperzy postanowili zabrać się za rozwój nowej marki. Choć tytuł doczekał się oficjalnej zapowiedzi prawie dwa lata temu, to pierwsze poważne materiały zaczęły ukazywać się dopiero w zeszłym roku.

Do premiery Deathloop pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, już teraz jednak studio zdecydowało się na publikację materiału podsumowującego najważniejsze informacje. Gracz wciela się Colta, który trafia na wyspę Blackreef i w kółko przeżywa ten sam dzień. By wyrwać się z pętli, bohater będzie musiał uśmiercić 8 wizjonerów, którzy odpowiadają za stworzenie tych… ciekawych okoliczności.

Jak wydostać się z pętli?

Sama gra będzie natomiast rougelite’m, czyli uproszczoną wersją rougelike’a, w którym po śmierci gracza zachowuje część umiejętności czy zdobytych w przedmiotów. Oprócz wszelkiej maści pukawek i broni białej będzie można korzystać ze specjalnych mocy pozwalających m.in. na unoszenie oponentów czy odrzucanie ich na kilka metrów. Całość bazować ma na rozwiązaniach znanych z Dishonored czy innych immersive simów, ale sama rozgrywka wydaje się znacznie bardziej dynamiczna.

Pomimo że Bethesda od września ubiegłego roku stała się częścią Microsoftu, to zgodnie z początkowymi zapowiedziami, Deathloop ukaże się w pierwszej kolejności na PlayStation 5 i komputerach osobistych już 21 maja 2021 roku. Konsolowa wyłączność ma potrwać co najmniej przez rok.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments