Dead Island 2 nie dla PS4 i Xboksa One? Twórcy mogą porzucić old-geny

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2021, 14:17 Aktualizacja: 3.03.2022, 14:17
O kontynuacji gry Techlandu słyszymy od prawie siedmiu lat, a w międzyczasie tytuł dwukrotnie zmienił dewelopera, by ostatecznie trafić pod skrzydła Dambuster Studios. Oferta pracy na stronie studia sugeruje, że Dead Island 2 może nie ukazać się na konsolach poprzedniej generacji.
premiera Dead Island 2 jeszcze w 2020 roku!
0 Udostępnień

Decyzja, o ile faktycznie ją podjęto, nie jest zaskoczeniem

Dead Island 2 to jedna z tych gier, które doczekały się ciekawej zapowiedzi, ale zagubiły gdzieś w produkcyjnym limbo. Tytuł ogłoszony podczas E3 w 2014 roku do teraz nie ujrzał światła dziennego i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę na niego poczekamy. Ostatnie oficjalne informacje o grze pochodzą sprzed prawie dwóch lat – THQ Nordic, aktualny właściciel marki, poinformował w specjalnym ogłoszeniu, że pieczę nad grą sprawuje ekipa z Dambuster Studios, które w 2016 roku wydało Homefront: The Revolution.

Okazuje się jednak, że tytuł może nie pojawić się na konsolach poprzedniej generacji, czyli platformach, na których Dead Island 2 zostało zapowiedziane. Jak zauważył użytkownik Twittera o nicku MauroNL, analityk-freelancer, który już wcześniej był źródłem sprawdzonych informacji z branży, na stronie studia pojawiła się oferta pracy sugerująca, że deweloper pracuje aktualnie nad grą AAA zamierzającą wyłącznie na komputery osobiste, PlayStation 5 i Xboksa Series X|S.

W oczekiwaniu na pierwszy materiał z rozgrywki

Informacja ta nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że na premierę gry będziemy musieli jeszcze sporo poczekać – aktualny zespół rozpoczął prace nad Dead Island 2 w 2019 roku i nie wiadomo, czy doszło do zrestartowania projektu, czy wykorzystano część elementów przygotowanych przez dwa poprzednie studia. Z każdym kolejnym miesiącem PS4 i Xbox One będą się starzały i coraz trudniej przygotować grę na zadowalającym poziomie pod względem szaty graficznej czy ogólnego działania.

Pozostaje nam zatem czekać na pierwsze materiały z nowego Dead Island 2 i mieć nadzieję, że tym razem gra naprawdę się ukaże.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments