Dead Island 2. Premiera gry jeszcze w tym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.06.2020, 12:37 Aktualizacja: 9.06.2021, 12:38
Po blisko dekadzie Dead Island powraca. Co prawda były po drodze dwa spin-offy, lecz ostatni sześć lat temu, zatem nawet wliczając poboczne historie, jest to powrót po naprawdę długiej przerwie. Premiera Dead Island 2 została zaplanowana jeszcze na 2020 rok. Co wiemy o sequelu horroru? Podajemy wszystkie najważniejsze informacje na temat premiery.
premiera Dead Island 2 jeszcze w 2020 roku!
11 Udostępnień

W artykule na temat premiery Dead Island 2 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Dead Island 2?

Dead Island 2 planowo trafić ma na rynek jeszcze w tym roku, ale nie nastąpi to w najbliższym czasie. Spodziewanym miesiącem premiery jest grudzień, lecz nie poznaliśmy dotąd konkretnego terminu. Tytuł trafi w wersji na PC oraz konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a jest spora szansa, że wyjdzie także na urządzenia najnowszej generacji od firm Sony i Microsoft.

Przygotowaniem Dead Island 2 zajęła się firma Dambuster Studios, za wydanie zaś odpowie Deep Silver. Produkcja stanowi kontynuację wydanej w 2011 roku Dead Island (wówczas autorstwa studia Techland, które obecnie przygotowuje się pełną parą do premiery Dying Light 2). W kolejnych trzech latach od czasu premiery jedynki ukazały się dwa spin-offy: Riptide (2013) oraz Escape Dead Island (2014).

Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na sequel? Pierwsze zapowiedzi kontynuacji pojawiły się już przed sześcioma laty, lecz po drodze przydarzyło się mnóstwo problemów. Najpierw od czuwania nad projektem odsunięty zostało studio Yager Development, następnie nie powiodło się także firmie Sumo Digital. Wreszcie sprawę przejęło przedsiębiorstwo Dambuster Studios i wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi.

Słoneczna Kalifornia w obliczu ataku żywych trupów

Akcja Dead Island 2 rozgrywać będzie się po wydarzeniach z poprzednich części serii. Wirus, który wywołuje epidemię i przeobraża ludzi w zombie, nieustannie ma się dobrze i dalej przyczynia się do tragicznych skutków. W Dead Island 2 dotarł aż na teren Kalifornii. Rząd amerykański nie zamierza się cackać i zarządził objęciem kwarantanną cały stan.

Jedni zdążyli wyjechać poza zamknięty obszar, inni świadomie pozostali w domach. Kalifornii nie opuścił nasz bohater. Być może cechuje go wyjątkowa odwaga. Szybko będzie mógł ją potwierdzić, ponieważ podczas rozgrywki na pewno nie będziemy się chować i stawimy czoła krwiożerczym żywym trupom. Przemierzanie tego terenu może być odświeżającym doświadczeniem po przemierzeniu wzdłuż i wszerz Seattle z The Last of Us 2, które ukaże się znacznie wcześniej niż produkcja Dambuster Studios.

Pomóż w zwalczeniu zombie

W przygotowanej w oparciu o silnik Unreal Engine 4 grze czeka na nas obszerny teren do eksploracji. Odwzorowany został z wyjątkową pieczołowitością i w świecie przedstawionym trafimy na wiele rozpoznawalnych, kalifornijskich lokacji. Naturalnie rozgrywka nie ma charakteru turystycznego i podstawowa kwestia to przetrwanie i zabicie naprzykrzających się zombie.

Przestrzeń eksplorujemy z dużą swobodą. Oprócz podstawowych wątków nie brakuje sporej ilości zadań pobocznych. Od użytkownika zależy, w jakiej kolejności podejmie poszczególne wyzwania. Narrację cechuje nielinearność, co na pewno zachęci do tego, aby w Dead Island 2 zagrać nawet kilkakrotnie.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy point-of-view, co na pewno sprawi, że postrzegany świat stanie się nam bliższy, a spotykane zombie bardziej przerażające. Do zwalczenia bestialskich antagonistów posłuży nam własnoręcznie stworzona broń. Skala przemocy w grze jest dość spora i należy się spodziewać bezkompromisowej demonstracji brutalnych zagrań. W końcu, aby przetrwać inwazję zombie, nie można szukać półśrodków i podstawowy cel to zabicie przeciwnika.

Dead Island 2 oferuje nie tylko indywidualną przygodę, lecz także przednią zabawę w towarzystwie. Jednocześnie w rozgrywce może uczestniczyć aż ośmiu użytkowników. To od nich zależy, jaki charakter będzie mieć aktywowany tryb multiplayer – można ze sobą rywalizować lub połączyć siły i wspólnie unicestwiać żywe trupy.

Każdy z bohaterów przynależy do danej klasy i dysponuje różnymi umiejętnościami. Jedna postać czuje się lepsza w bezpośredniej walce, inna woli stawiać na spryt oraz skradanie. W trakcie rozgrywki będziemy mogli rozwijać postaci i zyskiwać dostęp do coraz to lepszego uzbrojenia. Z pewnością się to przyda, w końcu zombie będzie tylko przybywać.

Ile zapłacimy za Dead Island 2?

Na niektórych serwisach pojawiły się już profile z grą. Przykładowo na ceneo.pl za Dead Island 2 w wersji na PC zapłacimy 153,19 złotych, na Xbox One natomiast 244,90 złotych – ta sama cena obowiązuje w przypadku wydania na PlayStation 4.

Z nieco innym kosztem trzeba się liczyć w przypadku dokonania zakupu za pośrednictwem skapiec.pl – wersja Dead Island 2 na urządzenie Sony to aż 327 złotych, zatem różnica do najmniejszych nie należy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments