Death Stranding 2 również powstanie – przypuszcza Kojima

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.09.2019, 14:30 Aktualizacja: 17.09.2020, 14:28
Czy "strand game" stanie się gatunkiem? Hideo Kojima przewiduje, że w tym celu będzie musiało powstać Death Stranding 2. Zdradził również, że zasypywany jest także propozycjami innych projektów związanych z grą, ale mocno ogranicza go czas. Premiera tymczasem już 8 listopada!
death stranding 2 hideo kojima
10 Udostępnień

Hideo Kojima nie zakończy tej przygody na Death Stranding

Jak wynika z wypowiedzi Hideo Kojimy dla portalu Gamespot, który przepytał twórcę po prezentacji Death Stranding na Tokyo Game Show 2019, po zagraniu w tegoroczny hit exclusive Sony możemy zacząć natychmiast wyczekiwać nowej odsłony produkcji. – Najtrudniejszą częścią tego, że tworzysz coś nowego, jest potrzeba stworzenia sequelu i potem trzeciej części, bo inaczej nie stanie się to gatunkiem. Kiedy gra się ukaże będzie wiele za i przeciw grze, ale sądzę, że będzie lepiej jeśli zajmę się tym w sequelu – powiedział.

Czym takim charakteryzować ma się Death Stranding, że będzie potrzeba kilku tytułów, aby gracze wydobyli esencję „nowego gatunku” i pokochali ją? Produkcja inspirowana ma być japońskim konceptem omoiyari, co oznacza współczucie dla innych ludzi. Hideo Kojima pokazać chce mnóstwo dróg, którymi może się przejawiać omoiyari. Potrzebne będą do tego również inne projekty, nie tylko sama gra. – Są też inne projekty, które się wynurzają, takie jak seriale i tym podobne rzeczy. Dostaję w związku z nimi dużo propozycji. Nie mogę powiedzieć jednak nic pewnego, ponieważ mam tylko jedno ciało, a istnieje wiele projektów, w które muszę się zaangażować. Naprawdę trudno jest mi fizycznie robić wiele rzeczy naraz – wytłumaczył.

Co wiemy o grze po Tokyo Game Show?

Po wspomnianej już prezentacji Death Stranding na Tokyo Game Show 2019 rozjaśniło nam się kilka rzeczy, choć nadal tworzona od kilku lat przez Hideo Kojimę produkcja wydaje nam się olbrzymią zagadką. – Sam Bridges musi stanąć do walki o świat całkowicie zmieniony przez DEATH STRANDING. Przenosząc rozłączone szczątki naszej przyszłości w swych rękach, Sam wyrusza w podróż, która krok po kroku doprowadzić może go do odbudowania więzów zniszczonego świata – zapowiada oficjalny zwiastun Death Stranding.

Data premiery Death Stranding ustalona została na 8 listopada 2019. Gra Hideo Kojimy ukaże się wówczas wyłącznie na PlayStation 4. Szczególnie wyczekiwać mogą nań posiadacze konsoli w wersji PRO – grafika Death Stranding oparta na silniku Decima prezentuje się wprost bajecznie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments