Death Stranding: kim jest Sam Porter Bridges

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 7.11.2019, 13:00 Aktualizacja: 8.11.2020, 9:47
Głównym bohaterem najnowszej gry Hideo Kojimy jest postać, która nie ma żadnych ponadprzeciętnych zdolności związanych z lataniem, akrobatyką czy szybkim poruszaniem się. Poznaj protagonistę Death Stranding - Sama Portera Bridgesa, dostarczyciela przesyłek pomiędzy oddzielonymi od siebie ośrodkami United Cities of America. W jego rolę wciela się w grze Norman Reedus.
death stranding sam porter bridges
9 Udostępnień

Kim jest Sam Porter Bridges?

Główny bohater Death Stranding jest doręczycielem przesyłek dla korporacji Bridges, która zajmuje się komunikacją pomiędzy poszczególnymi ośrodkami ludzkimi United Cities of America. Mimo negatywnego nastawienia do państwa przedstawionego w realiach gry, za inspiracją Amelie ostatecznie podejmuje się wędrówki na zachód UCA w celu ponownego połączenia ze sobą ludzi z rozdzielonych miast.

W rolę Sama Portera Bridgesa wcielił się Norman Reedus, z którym główny bohater dzieli dwa tatuaże: demona na prawym ramieniu oraz „Big Bald Gallery” na prawej ręce. W podcaście prowadzonym przez Dana Foglera aktor ujawnił, że jego postać boryka się od początku gry z fobią przed dotykiem, która wraz z rozwojem fabuły zanika.

Główny bohater gry okiem Hideo Kojimy

Na kanale YouTube europejskiego oddziału PlayStation pojawił się kolejny filmik promujący jutrzejszą premierę Death Stranding. Jego bohaterem został główny bohater gry, Sam Porter Bridges. Czego dowiedzieliśmy się na temat protagonisty najnowszego dzieła Hideo Kojimy? O tym w materiale przygotowanym przez Sony opowiada sam deweloper.

Japoński twórca gier podkreśla, że od samego początku w roli głównego bohatera obsadzić chciał Normana Reedusa. To on w dużej mierze odpowiada za charakter Sama Portera Bridgesa – postać wyłaniała się ze wspólnej pracy nie tylko na etapie koncepcyjnym, ale również na planie zdjęciowym. Jeden z najważniejszych bohaterów Death Stranding jest w samej grze zwykłym gościem, który nie może wysoko skakać, unosić się w powietrzu, dokonywać karkołomnych akrobacji czy jeździć pojazdami z ponadprzeciętną prędkością. Całe doświadczenie z kierowania jego ruchami miało być ekstremalnie realistyczne.

Premiera Death Stranding już jutro!

Dzień, kiedy Death Stranding pojawi się na sklepowych półkach, wyznaczony został na 8 listopada. Data premiery nowej gry Hideo Kojimy przypada więc na piątek – z wciągającą historią pełną filmowych przerywników będziemy mogli zapoznawać się przez cały długi weekend (na poniedziałek 11 listopada przypada Dzień Niepodległości). Początkowo produkcja ukaże się wyłącznie na PlayStation 4, jednak w przyszłe wakacje zagramy w Death Stranding także na PC.

Przed dokonaniem zakupu gry warto zapoznać się z jej ocenami. Na naszą recenzję Death Stranding przyjdzie wam jeszcze chwilę poczekać, ale ze względu na zdjęcie embargo aż tydzień przed premierą zebraliśmy już dla was oceny Death Stranding od kilkunastu największych redakcji z całego świata. Szczegóły sprawdzicie w artykule, a w tym miejscu warto podkreślić, że mimo kilku słabszych not (znalazło się nawet bardzo krytyczne 3/10) i tak grze udało się wykręcić wynik rzędu 84% z ponad siedemdziesięciu recenzji!

Zamierzacie nabyć swoją kopię tytułu Hideo Kojimy natychmiast czy poczekacie chwilę na opadnięcie kurzu i rzucicie się na grę w jakimś innym terminie?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments