Diablo 4: online to jedyna możliwość gry, ale i tak będzie klimatycznie

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 7.11.2019, 14:00 Aktualizacja: 8.11.2020, 15:18
Jeśli jakimś cudem liczyliście na tryb offline w czwartej odsłonie kultowej serii Blizzarda, to pora rozwiać wszelkie wątpliwości. Dostępna będzie tylko jedna wersja: Diablo 4 online. Nie trzeba będzie jednak wchodzić w interakcje czy wspólnie wykonywać questy, a pewne lokacje mimo współdzielenia świata będą dostępne tylko dla pojedynczych graczy.
diablo 4 online i bez trybu offline
19 Udostępnień

Diablo 4 tylko online. Trzeba współdzielić świat z innymi, ale…

…tytuł nie wymusi na graczach konieczności wchodzenia z innymi osobami w interakcje. Inni gracze będą obecni w świecie Diablo 4 online bez przerwy i nie da się udawać, że ich nie ma. Jednak w niektórych miejscach nie odczujemy ich obecności nawet na chwilę. Jak zostanie to rozwiązane?

Lochy mają być dostępne tylko dla pojedynczych graczy albo konkretnych grup, formowanych w celu wykonania danej misji. Ponadto miejsca związane z fabułą Diablo 4 będą dostępne także dla tylko pojedynczych graczy lub też grup, ale tylko podczas pierwszego wejścia. Lokacje będą się zmieniać wraz z postępem fabuły, dlatego później możemy tam już spotkać innych entuzjastów Diablo IV. Kooperacja online może być potrzebna do ukończenia niektórych misji i zdobycia konkretnych przedmiotów, chociaż całość rozgrywki dało będzie się przejść samodzielnie.

Blizzard zapowiada nastrój gry jak w offline

Joe Shely i Allen Adham z Blizzarda podkreślali w jednym w wywiadów, że nie chcą niczego narzucać graczom i przede wszystkim chcą utrzymać “odpowiedni nastrój” gry. Łatwiej zrobić to oczywiście w świecie rzeczywistym – akcja promocyjna tytułu ruszyła pełną parą, a Blizzard wprowadził do sprzedaży figurkę Lilith z Diablo 4. Mierzące ponad pół metra odwzorowanie antagonistki robi wrażenie nie tylko wielkością, ale i szczegółowością w oddawaniu detali. Jak zbudować klimat nie za pomocą deklaracji czy gadżetów, lecz dzięki odpowiednim mechanizmom rozgrywki?

Typowego singla nie będzie, bo innych graczy po prostu nie da się wywalić, a i nie można grać w Diablo 4 offline ani nic z tych rzeczy, ale można ich skutecznie ignorować. Według deklaracji twórcy przygotowali się również na takie potrzeby klientów. Nie wiadomo jak konkretnie chcą rozwiązać jedną z zapowiedzianych przez siebie rzeczy, ale jeśli to im się uda, może być ciekawie. Chodzi o to, że im dalej gracz uda się w pustkowia, tym rzadziej będzie spotykał w Diablo 4 online inne osoby. Tereny te albo mają być po prostu mniej odwiedzane (z jakich powodów – nie wiadomo), albo mają sprawiać takie wrażenie.

Ostatnia zapowiedź Diablo 4 to tylko początek wysypu nowych informacji na temat gry Blizzarda. Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich klas postaci dostępnych w podstawce, a jest to istotna informacja związana z gameplayem. Rozgrywka ma być bowiem mocno zróżnicowana w zależności od wybranego przez nas bohatera. Czekamy zatem na kolejne doniesienia, a przede wszystkim datę premiery Diablo 4. Jej oficjalne ogłoszenie będzie początkiem wielkiego odliczania dla wszystkich fanów produkcji z gatunku hack’n’slash.

Też nie możecie doczekać się Diablo 4?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments