Diablo 4: fabuła postawi nas naprzeciw Lilith

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.11.2019, 17:00 Aktualizacja: 6.11.2020, 15:08
Zagrożenie wisiało nad Sanktuarium niejednokrotnie, ale jeszcze nigdy nie był to świat w pełni otwarty i wymagający połączenia z siecią. Nowa odsłona porywającej serii hack'n'slashów Blizzarda będzie areną walki graczy z Lilith, ale fabuła Diablo 4 nie kończy się na samej królowej demonów.
diablo 4
7 Udostępnień

Walka z Lilith osią fabuły Diablo 4

Od kilku dni wiemy już oficjalnie, że Diablo 4 powstanie. W trakcie BlizzConu 2019 zostało to ogłoszone przez Blizzarda na równi z przeprosinami za ubiegłoroczną prezentację Diablo Immortal, która rozwścieczyła wanów oczekujących pełnoprawnej odsłony ulubionej serii. Tym razem czas poświęcony grze mobilnej był niczym w porównaniu do prezentacji Diablo 4. Fabuła nowej odsłony została zarysowana w dziewięciominutowym trailerze!

Fabuła Diablo 4 umiejscowiona została wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Diablo III, która zakończyła się śmiercią milionów mieszkańców Sanktuarium. Głównym celem gracza będzie obalenie Lilith, która po eonach uwięzienia została przyzwana za pomocą mrocznego rytuału i sprowadziła na świat bardzo chaotyczny i mroczny czas. Czarny charakter z nowej odsłony produkcji Blizzarda robi wrażenie już w materiałach promocyjnych: figurka Lilith z Diablo 4 sprzedawana przez twórców gry mierzy ponad pół metra!

Aby pokonać antagonistkę wcielimy się w przedstawiciela jednej z pięciu klas postaci (na razie wiemy, że będziemy mogli wybierać pomiędzy Barbarzyńcą, Czarodziejką i Druidem) i przemierzać będziemy zróżnicowany świat. Co wiemy o nim jak do tej pory?

Sieciowy hack’n’slash w otwartym świecie

Za klimat Diablo IV odpowiadać mają także lokacje – Blizzard projektuje swoją grę jako hack’n’slash do gry wyłącznie online. Choć możliwe ma być samotne ukończenie nowej pełnoprawnej odsłony serii, podczas rozgrywki cały czas będziemy musieli utrzymywać połączenie z siecią. Wiele misji promowało będzie podejście kooperacyjne, a dzięki wspólnemu przechodzeniu generowanych losowo lochów zdobędziemy lepszy ekwipunek i odsłonimy ciekawsze szczegóły fabularne ze świata Sanktuarium.

Niestety, na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znana data premiery Diablo IV. Gra ukaże się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC, a w międzyczasie powinniśmy liczyć na wydanie wspomnianej już mobilnej odsłony serii – Diablo Immortal. Ona również nie doczekała się niestety określenia dokładnej daty wyjścia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments